Wpis z mikrobloga

Podatki wg Zoidberga:

Załóżmy, że każdego popołudnia 10 znajomych wybiera się wspólnie na obiad do restauracji. Rachunek za cały obiad wynosi 100 zł. Ponieważ cała dziesiątka nie zarabia po równo, a wręcz przeciwnie -- mają

bardzo zróżnicowane zarobki, postanowili, że rachunek będą płacić w następujący sposób:

* Czterech najbiedniejszych nie zapłaci nic.

* Piąty od końca pod względem dochodów zapłaci 1 zł.

* Szósty -- 3 zł.

* Siódmy -- 7 zł.

* Ósmy -- 12 zł.

* Dziewiąty -- 18 zł.

* Dziesiąty, najbogatszy z nich wszystkich -- 59 zł.

* Tak sobie postanowili.

Ale pewnego dnia właściciel restauracji oznajmił im:

-- Jesteście takimi dobrymi klientami, że obniżę wam cenę za 10 obiadów o 20 zł.

Więc posiłek kosztował ich 80 zł. Ale ciągle chcieli płacić rachunek w ten sam sposób. Więc 4 Najbiedniejszych ciągle jadłoby za darmo.

Pozostałych 6 policzyło, że obniżka, 20 zł, podzielona na 6 daje 3,33 zł, jeśli więc każdemu płacącemu oddać te pieniądze, to właściwie piąty i szósty dostaliby pieniądze za zjedzenie posiłku.

Właściciel restauracji, widząc, że panowie mają problem z podzieleniem kwoty obniżki, zaproponował im, żeby każdy z płacących dostał zwrot proporcjonalny do tego, ile wcześniej płacił. I tak:

* Czterech najbiedniejszych ciągle jadło za darmo.

* Piąty, teraz nie płaci nic, tak jak poprzednich czterech.

* Szósty teraz płaci 2 zł, zamiast 3 zł (obniżka o 33%).

* Siódmy -- 5 zł, zamiast 7 zł (obniżka o 28%).

* Ósmy -- 9 zł, zamiast 12 zł (obniżka o 25%).

* Dziewiąty -- 14 zł, zamiast 18 zł (obniżka o 22%)

* Dziesiąty -- 49 zł, zamiast 59 zł (obniżka o 16% ).

Pierwszych czterech ciągle je za darmo, a z pozostałej szóstki każdy skorzystał i je taniej niż poprzednio. Jednak kiedy wyszli z restauracji zaczęli porównywać, ile każdy zyskał:

- Dostałem tylko złotówkę z 20 zł -- powiedział Szósty -- ale Dziesiąty dostał połowę, 10 zł!

- Właśnie! Ja też dostałem tylko złotówkę -- przytaknął mu Piąty -- To niesprawiedliwe, że on dostał 10 razy więcej niż ja!

- To prawda! -- dodał Siódmy -- Czemu on dostał 10 zł, a ja tylko 2zł?

Bogaci dostają najwięcej!

- A my nic nie dostaliśmy -- zaczęła krzyczeć pierwsza czwórka -- Ten system wykorzystuje najbiedniejszych!

Cała dziewiątka otoczyła Dziesiątego i dotkliwie go pobiła. Następnego dnia znów przyszli na obiad. Ale Dziesiąty się nie pojawił. Kiedy przyszło do płacenia rachunku, zorientowali się, że pomimo obniżki ceny, nie są w stanie zapłacić nawet połowy rachunku!

I tak to już jest z podatkami, drodzy lewicowcy, zwolennicy państwa socjalnego i głosiciele "sprawiedliwości społecznej". Bogaci najbardziej zyskują na obniżce podatków, ale spróbujcie ich opodatkować za bardzo, atakujcie za bycie bogatymi, a następnym razem mogą nie pokazać się przy stoliku. Jest wiele świetnych restauracji w innych krajach. ''


Powyzsze znalezione na onecie. Poniższe to kontynuacja - komentarz powyzszego

,,. Chcą 75-proc. podatku dla najbogatszych, minimalnej stawki godzinowej 15-20 zł, emerytury obywatelskiej i likwidacji specjalnych stref ekonomicznych''

Adrian mysli, ze jak opodatkuje bogatego 75% podatkiem to z reszty bogaty wlasciciel fabryki podniesie jeszcze place robotnikom i zatrudni ich wiecej :) I nasz Adrian z sierpem i mlotem w klapie jest pewny, ze specjalne strefy ekonomiczne sa zle - jak je zlikwiduje to koncerny nie przeniosa produkcji do stref ekonomicznych na Slowacji - tylko beda placic poslusznie brodatej, taniej wersji Che guevary znad Wisly. Ale on tak przeciez dobrze wypadl!

,,Choć impulsem serca, dzięki któremu dołączył do Razem, były sprawy grupy LGBT. - Od dawna chodziłem na parady równości z żoną. Mam znajomych z tej grupy i wiem, że ich codzienność bywa trudna. Te sprawy też są dla nas ważne – mówi, ale zaznacza, że partia skupia się na sprawach gospodarczych, bo one dotyczą wszystkich. - Problem umów śmieciowych dotyczy również gejów i lesbijek.''

Jarzycie? Gosc jest autentycznie zatroskany, ze - a jak - geje tez pracuja na umowach smieciowych. Toc to homofobia i faszyzm :);) No to jedynka Czestochowska jest pewnie szykowana na ministra pracy i placy minimalnej bo ,,na Zachodzie placa wiecej''

,,Złości się, że uczciwie płaci podatki, a korporacje nie. Do Razem dołączył, gdy zrozumiał, że od samego wygłaszania w gronie znajomych efektownych przemów nic się nie zmieni.''

A tu kolejny lewicowiec-idealista skarzy sie, ze uczciwie placi podatki a korpo nie. I zamiast rozumowac - zrobic tak, zebym ja tez nie placil (albo placil malo, dam pracownikom jeszcze wiecej i samemu zostanie mi wiecej) - to chlop nasiakniety ideologia sowieckiej dziczy - chce pozrec wstretnych kapitalistow i rowno rozdawac biede.

Ale szacun - laczy ich ideologia i chec dzialania. Nawet bzdurne doktryny, wleczone kiedys z Armia Czerwona na bagnetach przekuwaja w cos wiecej niz plucie jadem na Polakow i spelnianie sie jako repy zwiazkow zawodowych z pobudek ideologicznych.


#polityka #razem #komunizm #heheszki #polska #wybory #debata #4konserwy #korwin #bekazlewactwa #partiarazem #ekonomia #pieniadze #gospodarka #podatki
kwakwa - Podatki wg Zoidberga:
 Załóżmy, że każdego popołudnia 10 znajomych wybiera s...

źródło: comment_gf5EuNPJZVQBfvCY0kZs2faBrluGujym.jpg

Pobierz
  • 3
@kwakwa: logiczne. Sam bym wyjechał jakbym z 10mln mial oddawac 7,5mln. Na przykład na karaiby ( ͡° ͜ʖ ͡°) moim luksusowym jachtem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Zreszta co zrobił Obelix jak mu wprowadzili tego typu podatek we Francji? Szybko zakumplowal sie z Putinem ( ͡° ͜ʖ