Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki jest taka sprawa. Chciałbym poćwiczyć rozmawianie po angielsku ponieważ ostatnio czuję, że się uwsteczniam. Jest na Mirko ktoś kto również chciałby pogadać ze mną w ramach pozbycia się takiego "paraliżu" podczas mówienia?
Teoretycznie mam jakieś B1/B2, ale nie czuję się na tyle. Trochę się wstydzę, no ale jak nie spróbuję to się nie nauczę.

#naukajezykow #jezykangielski #jezykiobce #jezyki
  • 7
@eksstudent: jak jestes mlody, wyksztalcony w duzym miescie to atakuj callana - wiekszosc szkol organizuje pogodzinowe wypady z nativami na puby; wiem ze hajsy, ale za darmo znalezc kogos ze skillem kto cie bedzie uczyl - no nie sadze
@eksstudent: ja mam teoretycznie B2 (bo po studiach taki się ma, ale wiadomo jak to wygląda w szkole). Bardziej realnie to mam A2 (z testu). A w praktyce, to nie umiem gadać po angielsku (poprawnego zdania skleić nie bardzo umiem; czytanie też mi ciężko idzie; ale słówek znam na tyle, że stackoverflow w sumie czytam, bo muszę).

Próbowałem po angielsku gadać na http://www.speaking24.com/
To połączyłem się z jakimś ruskim co umiał
@zabulon: Dzięki, będę miał to na uwadze, ale nie ukrywam, że gdybym miał pieniądze to od razu poszedłbym do nativa.
Moją intencja było znalezienie kogoś kto będzie chciał przeznaczyć 30 minut tygodniowo (na początek) żeby omówić wcześniej uzgodniony temat, przygotować się ze słownictwa etc., i żeby z tego wyszła taka luźna rozmowa prz okazji poprawiając siebie jeżeli to będzie konieczne żeby merytorycznie też to był wartościowo spędzony czas.

@mk321: Jakbyś
@eksstudent: Mogę pisać z Tobą gdzieś jakoś po angielsku. Nie wiem o czym ani jak ale można spróbować jeśli pisanie Ci odpowiada. Teoretycznie C1 ale prawie nie korzystam więc też czuje jakbym się uwsteczniał. Dodatkowo mógłbym próbować wyłapywać błędy i może dodawać komentarze dotyczące gramatyki danego błędu. Ale to raczej nie za dużo bo czasu mało ( ͡° ʖ̯ ͡°)