Wpis z mikrobloga

1. Ryszard Petru bierze kredyt we frankach.

2. Sierpień 2008, Petru mówi:

„Kredyty we frankach jeszcze długo pozostaną bezpieczne i opłacalne.”

3. Wrzesień/Październik 2008 Petru przewalutował swój kredyt. Jak powiedział Wyborczej:

„Kredyt we frankach przewalutowałem po upadku Lehman Brothers, to był przełom września i października.”

4. Marzec 2009, Petru:

„Jest duża szansa, że poziomu 3,20 zł za franka już nie zobaczymy (…). Jesteśmy w takiej sytuacji, że spać możemy wszyscy spokojnie.”

Faktycznie, Petru już mógł spać spokojnie

5. Maj 2015. Petru wchodzi do polityki

Następuje przyspieszenie akcji i teraz jego teksty mamy już co miesiąc :)

6. Czerwiec 2015, frank prawie po 4zł. Petru uspokaja:

„Zbytnie umocnienie franka zabije szwajcarską gospodarkę. Obstawiam, że w dłuższej perspektywie czasu frank w relacji do złotego wróci do normalnego poziomu.”

Kilka tygodni później frank przebija 4zł.

7. Lipiec 2015, Ryszard Petru dla TVP Info:

„Wziąłem kredyt we frankach, bo uwierzyłem Tuskowi. Potem przewalutowałem, ale nie mogłem tego doradzić innym.”

8. Sierpień 2015, Ryszard Petru dla Polsat News:

„Za kryzys frankowy i dzisiejszą sytuację frankowiczów odpowiada Prawo i Sprawiedliwość, które w latach 2005-2007 namawiało Polaków do brania kredytów”

Prawda, że uroczy koleś? :)

Pytania brzmią:

1. Petru jest tak „dobrym ekspertem”, że nie ufa własnym prognozom tylko historykowi Donaldowi Tuskowi?

2. Czy raczej jest nową kopią Sorosa, który publicznie mówił coś innego niż robił, w efekcie wykorzystał swoją pozycję do zrobienia fortuny i do dziś ma zakaz wjazdu do UK?

3. Pytanie do Ciebie, który czytasz ten tekst: Dasz się nabrać?



#petru #wybory #nowoczesnapl #januszeekonomii #4konserwy #polityka
theone1980 - 1. Ryszard Petru bierze kredyt we frankach.

2. Sierpień 2008, Petru m...

źródło: comment_nZmpxqGWS8pSMzakcVPfWn1Slm4FzoKK.jpg

Pobierz
  • 87
@mrraspi: Frank umocnił się na skutek pewnych działań mających na celu okraść kredytobiorców, nie pod wpływem przypadku. Niby czemu w Szwajcarii było referendum związane z pokryciem franka w złocie? Jeżeli Petru wiedział o planie to nie musiał być jasnowidzem.