Wpis z mikrobloga

1. Ryszard Petru bierze kredyt we frankach.

2. Sierpień 2008, Petru mówi:

„Kredyty we frankach jeszcze długo pozostaną bezpieczne i opłacalne.”

3. Wrzesień/Październik 2008 Petru przewalutował swój kredyt. Jak powiedział Wyborczej:

„Kredyt we frankach przewalutowałem po upadku Lehman Brothers, to był przełom września i października.”

4. Marzec 2009, Petru:

„Jest duża szansa, że poziomu 3,20 zł za franka już nie zobaczymy (…). Jesteśmy w takiej sytuacji, że spać możemy wszyscy spokojnie.”

Faktycznie, Petru już mógł spać spokojnie

5. Maj 2015. Petru wchodzi do polityki

Następuje przyspieszenie akcji i teraz jego teksty mamy już co miesiąc :)

6. Czerwiec 2015, frank prawie po 4zł. Petru uspokaja:

„Zbytnie umocnienie franka zabije szwajcarską gospodarkę. Obstawiam, że w dłuższej perspektywie czasu frank w relacji do złotego wróci do normalnego poziomu.”

Kilka tygodni później frank przebija 4zł.

7. Lipiec 2015, Ryszard Petru dla TVP Info:

„Wziąłem kredyt we frankach, bo uwierzyłem Tuskowi. Potem przewalutowałem, ale nie mogłem tego doradzić innym.”

8. Sierpień 2015, Ryszard Petru dla Polsat News:

„Za kryzys frankowy i dzisiejszą sytuację frankowiczów odpowiada Prawo i Sprawiedliwość, które w latach 2005-2007 namawiało Polaków do brania kredytów”

Prawda, że uroczy koleś? :)

Pytania brzmią:

1. Petru jest tak „dobrym ekspertem”, że nie ufa własnym prognozom tylko historykowi Donaldowi Tuskowi?

2. Czy raczej jest nową kopią Sorosa, który publicznie mówił coś innego niż robił, w efekcie wykorzystał swoją pozycję do zrobienia fortuny i do dziś ma zakaz wjazdu do UK?

3. Pytanie do Ciebie, który czytasz ten tekst: Dasz się nabrać?



#petru #wybory #nowoczesnapl #januszeekonomii #4konserwy #polityka
Pobierz theone1980 - 1. Ryszard Petru bierze kredyt we frankach.

2. Sierpień 2008, Petru m...
źródło: comment_nZmpxqGWS8pSMzakcVPfWn1Slm4FzoKK.jpg
  • 87
@theone1980: dam się nabrać. Co więcej, byłem do .N neutralnie nastawiony, ale po wściekliznie kuców jestem gotów na niego zagłosować. Dosyć niedawno temu, przed tym jak atakowanie Swetru bo okazało się że jest on przeciwnikiem Korwina (A wcale nie jest bo Swetru będzie miał 2x więcej punktów procentowych niż Korwin, całkowicie inna liga), to cały Wykop jednogłośnie orzekł, że to wina frankowiczów że pozaciągali sobie kredyty we frankach, ale gdy się
@fuser:

Nie było zmanipulowane.

Gdyby w najbliższy weekend odbywały się wybory parlamentarne i stowarzyszenie Republikanie brało by w nich udział, na jakie ugrupowanie oddał(a)by pan(i) głos?


Gdzie tu widzisz manipulację? Sondaż jest nietypowy. Stworzony do badania nastrojów społecznych.