Wpis z mikrobloga

Mireczki piszące właśnie pracę dyplomową albo ci którzy mieli ta przyjemność jakiś czas temu, chciałbym spytać o jedną rzecz z racji tego, że nie mam jak skontaktować się z moją promotor do końca października:

Zaczynam pisać przeglądówkę i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Rozumiem że mogę cytować inne prace/artykuły/publikacje/cokolwiek o ile mam adnotację skąd to wziąłem, ale jak to jest z parafrazowaniem tekstu? Jeśli przeczytałem np kilka prac i na ich podstawię tworzę wstęp własnymi słowami i dodaję odnośnik tylko do sztywnych danych żeby było wiadomo skąd to wziąłem to będzie dobrze czy cała praca ma się składać z praktycznie rzecz biorąc samych cytatów?

#pracainzynierska #nauka #pracadyplomowa #studia
  • 10
  • Odpowiedz
@kozio23: Ja robiłem tak: kiedy podawałem sztywne dane liczbowe lub cytat to szedł przypis w nawiasie (Nowak, 2015) , natomiast pozostałe opracowania na podstawie literatury (czy też te parafrazy) już bez adnotacji. Praca inżynierska pokazuje, że opanowałeś podstawową literaturę przedmiotu. Nie jest badawcza więc siłą rzeczy wszystko co jest w niej zawarte jest wzięte z literatury. Więc po prostu całą resztę tylko podać w bibliografii. Jednak jeśli przy każdej tezie,
  • Odpowiedz
@fredperry: właściwie dokładnie potwierdziłeś mój sposób myślenia. Dzięki, tak będę kontynuował, jak promotor się czepi to po prostu po każdym zdaniu dam przypis.
@berserka: Jak parafraza to chyba właśnie antyplagiat nie łapie, w końcu jest napisane "po mojemu"
  • Odpowiedz
@berserka: mój temat jest tak wyeksploatowany, że jakbym nie napisał to ktoś już kiedyś użył takiego stwierdzenia ;p
głównie chodzi o to, żeby łapało z różnych publikacji a nie gdzie np cała strona jest wzięta z jednego źródła
  • Odpowiedz
@kozio23: @berserka: Do całej strony z jednego źródła to sie #!$%@? nie program tylko promotor i recenzent. Możesz być pewien, że doskonale znają Twoją bibliografię i zauważą gdzie z czego korzystałeś co wpłynie na ocenę pracy :)
  • Odpowiedz
@berserka: W magisterce miałem prawie 40 pozycji, moja promotorka gdy przychodziłem do niej z rozdziałami do omówienia jak gdyby nigdy nic dyskutowała sobie ze mną o książkach, na których się opierałem. Bibliografię wysłałem jej dopiero na końcu :)
  • Odpowiedz
@fredperry: mi mój promotor powiedział, jak to kiedyś poprosiłam czy by mi mógł coś polecić, to jedyne co mi polecił to swoją książkę, a jak poprosiłam o coś więcej to mi wyjechał z tekstem, że nie jest alfą i omegą i nie zna wszystkich książek na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz