Wpis z mikrobloga

Ciekawy jest plik z wycieku #stonoga o nazwie "Wyliczenia VAT w podziale na kwintyle_MS"

Wynika z niego, że według obliczeń nowoczesnej, na reformie 3 x 16% ucierpią najbiedniejsi, co już de facto przez wiele osób było zauważane. Ale tutaj nawet sama nowoczesna wyliczyła, że tak się stanie. Szkoda, że się nie pochwalili swoimi wyliczeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#korwin #polityka
#nowoczesnapl #4konserwy #neuropa
okrim - Ciekawy jest plik z wycieku #stonoga o nazwie "Wyliczenia VAT w podziale na k...

źródło: comment_R0mEoRCJJrCqkedrstAInMvvKQufRKaD.jpg

Pobierz
  • 16
@okrim: Wiem wiem, czytałem cały ten wyciek w przeciwieństwie do tych najgorliwiej wołających "nic się przecież nie stało, to o niczym nie świadczy". A wyobrazam sobie, co by się na mirko działo gdyby chodziło o janusza. Ależ by było jechane!
@okrim: Przecież oni podawali, że na zmianach VAT ucierpią najbiedniejsi, więc trzeba im to zrekompensować w innych miejscach i to nie jest żadna tajemnica. Np. tutaj czytamy:

By zrekompensować osobom najbiedniejszym i wielodzietnym rodzinom podniesienie stawki VAT na żywność, leki i energię oraz likwidację ulg – zaproponujemy nowoczesny program wsparcia socjalnego – konta socjalne

Nie tylko więc pochwalili się swoimi wyliczeniami w tym zakresie, ale i je uwzględnili w planach programowych.
z zysków z ujednolicenia VATu będzie można pokryć więcej świadczeń dla biednych


@Gert: A nie lepiej nie zabierać, niż zabierać i oddawać dodatkowo przy tym utrzymując ludzi, którzy muszą decydować komu dać a komu nie? :f