Wpis z mikrobloga

@hans-olo-olo: @Jin: "Podana cena Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio dotyczy rynku włoskiego. Dlatego należy ją zestawić z cenami BMW i Mercedesa w tym właśnie kraju. M3 startuje we Włoszech od 78 950 euro, co czyni tego supersedana tańszego od Alfy o jedyne 50 euro. Większa jest także cena Mercedesa - C 63 S zaczyna się od 91 090 euro." źródło
W Polsce bmw m3 można mieć za 360 tys., cena Alfy
@hans-olo-olo: Szef koncernu mówił, że nowe Alfy nie będą tanie, tak więc skoro QV to konkurencja M, to pewnie i normalne wersje będą kosztować tyle co zwykłe bmw serii 3 i mercedes klasy C.
Najtańsze bmw 3 i mercedes C to ~120-130 tys
Tanio nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hans-olo-olo: Gdzieś czytałem, że ma być benzyna 2.0 w trzech odmianach mocy i diesel 2.2 również w 3 wariantach do tego 3.0 v6 diesel no i QV ale czy to oficjalne dane to nie wiem, cena to narazie tez zagadka
@Czipsu: 79 tys euro to cena we Włoszech jak coś, za 95k to taka "launch edition", a lista silników nie jest potwierdzona, w oczy kuje brak 1,75 tbi, poza tym ten największy diesel z twojej listy trochę nie pasuje, bo w Alfie może być zapożyczone 3.0 v6 z maserati ghibli, a tam jest 275 km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jadowity_zaskroniec: Owszem, lista nie jest potwierdzona, ale jest z w miarę rzetelnego źródła (już nawet nie pamiętam jakiego). Brak 1.75 TBi - owszem. Ale może Alfa doszła do wniosku, że skoro to ma być nowy rozdział marki to ma być nowe WSZYSTKO, albo po prostu te 2.0 są lepszymi wersjami 1.75. Może być zapożyczone 3.0 V6 z Ghibli, ale nie musi. Nie wiem czy to nawet nie z Tobą dyskutowałem już
@Czipsu: A dokładnie, to szef tego koncernu podczas prezentacji Giulii wspominał, że wszystko przed modelami Mito i Giulietta było uwłaczające dla Alfy Romeo, czyli nowa era zaczęła się wcześniej, bo już po 159. Na liście masz najmniejszy silnik 2.0, ale to dużo bo konkurencja ma silniki od 1.6 wzwyż, a jako że 1.75 tbi jest udane, to jest duże prawdopodobieństwo że będzie też w Giulii. A mi ten 3.0 diesel nie