Wpis z mikrobloga

@death070: Bo problem z rondami jest taki ze nie ma jednego ronda. Jeśli przed rondem nie ma znaków, i nie ma znaków poziomych to traktuje się rondo jak zwykle skrzyżowanie. Sprawa się komplikuje juz na etapie ustawiania przed rondami znaku pierwszeństwa przejazdu i do tego dochodzą jeszcze znaki poziome co też zmieniają zasady . Wiec nic dziwnego że Polacy nie umieją ja na rondach jeździć skoro drogowcy im tak sprawę komplikują,
@kyrre: To właśnie jest linia prowadząca. Albo są wyznaczone konkretne pasy ruchu. Dlatego zapytałem, czy rysunek nie jest #!$%@?. @matyosoo: Na "rondzie" nie istnieje skręt w lewo. Chyba że jesteś z UK.
@paki81: To jest jakiś schematyczny rysunek i dopóki nie będzie "prawdziwego" widoku, to nie ma co gdybaćmoim zdaniem, bo tu jest wszystk opomieszane.
@skaczaca_meksykanska_lama: No własnie czytam teraz po kolei i po kolei odpisuję. Zaraz oblukam
@paki81: a tego nie wiem czy tam była, nie pokazano tego, robiąc z kobiety idiotkę, a sam bym jechał tak samo, gdyż znaki poziome na pewno były takie jak w przykładzie który podał OP, więc byłbym pewny że autobus sobie nie objedzie ronda tylko skręci zgodnie ze wskazaniami
@Variv: No tak ale rondo bez oznaczen tez regulują przepisy, z srodkowego zawracasz i dajesz w lewo itd. Po prostu w niektórych przypadkach są oznaczenia poziome które o tym przypominają