Wpis z mikrobloga

@Szarlejowiec: hehe zaraz ktos ci powie, że można jezdzic po zewnętrznym pasie cały dzień , bez konsekwencji, no bo to skrzyżowanie i na swoim pasie masz pierwszeństwo chyba ze zmieniasz pas to ustępujesz.

Są takie asy
  • Odpowiedz
@skaczaca_meksykanska_lama: Ja nie wiem ze ktos mógłby wreszcie do kodeksu siegnąć, bo co temat o rondzie to inne opinie

Wychodzi na to ze polacy nie potrafią po rondzie jezdzic skoro tyle różnic zdan to ktos nie ma racji

Ja jestem zdania ze powinno sie stosowac do poziomych
  • Odpowiedz
@skaczaca_meksykanska_lama: jest tępą dzidą i nie powinna tak robić. Znaki jednoznacznie wskazują gdzie kto jedzie. Niestety miała "prawo" i Ty zmieniałeś pas, więc wg prawa jesteś niestety winien, mimo że ona zawiniła.
Są czasami ronda z "wyprowadnicami" na zjazd, ale w przypadku jak wyżej - nie przegadasz policji...
  • Odpowiedz
@skaczaca_meksykanska_lama: na rondzie widać linie ciągłą i przerywaną wyznaczającą pasy. Jeżeli kierowca jechał prawy pasem (do jazdy prosto i w prawo) to w chwili, kiedy chciał "przejechać" zjad do jazdy na prosto zmieniał pas - e.g powinien ustąpić pierwszeństwa dla aut jadących wewnętrznym pasem. Więcj jak tak wyglądała sytuacja, to osoba z zewnętrznego pasa jest winna kolizji.
  • Odpowiedz
@skaczaca_meksykanska_lama: Nie czytając 2:
Ten rysunek jest jakiś #!$%@?.

1) Albo rondo było "klasyczne" tzn. bez kierunkowych pasów i wtedy środek się zgadza.
2) Albo pasy były wydzielone (kierunki ruchu, strzałki kierunkowe) ale wtedy środek się nie zgadza, bo powinny być linie prowadzące.
  • Odpowiedz