Wpis z mikrobloga

@death070: Nie. To o oczym piszesz to tylko kwestia kultury. Jeśli nie ma oznaczeń, a rondo jest klasyczne, to możesz i zawrócić z prawego. Podkreślam: MOŻESZ, ale nie powinieneś.
  • Odpowiedz
Ja to jestem ciekawa, co byłoby gdyby tym samochodem na prawym pasie kierował facet. Pewnie wtedy on miałby rację :D ale skoro to różowy, no to ona zrobiła źle. Bo różowy, bo tak.

Ah widzę, że macie strzałki. No to rzeczywiście jej wina. Chociaż kilka razy mi się zdarzyła sytuacja, że ktoś sobie z wewnętrznego pasa zjeżdża z ronda i nie patrzy :3
  • Odpowiedz
zawsze jak ktoś mówi że lubi ronda, pokazuję mu ten film, zawsze zmieniają zdanie


@JanuszProgramowania: Czemu? Skoro czarny samochód popełnił wykroczenie, niezastosowanie się do znaku F 10. Akurat to rondo jest super rozwiązane i sytuacje kolizyjne wywołują zazwyczaj niepewni kierowcy
  • Odpowiedz
Nie powinna, ale to nie ma dla Ciebie znaczenia - i tak musisz ustąpić.


@Emes91: Czemu takie głupoty wypisujesz? Nie musi ustępować bo jedzie swoim wyznaczonym pasem ruchu i to ona mu wjeżdża na jego pas a nie on na niej. Jej pas się skończył bo mogła jechać tylko do pierwszego zjazdu na prawo po wjechaniu na rondo lub prosto, a ona pojechała dalej w lewo czyli wjechała na pas
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy:

A jeżeli chciałaby jechać prosto, wjeżdżając z prawej ulicy? Byłaby dokładnie taka sama sytuacja. A czyjegoś pasa ruchu nie ustala się na podstawie zamiaru.

Babka naruszyła przepisy, ale i tak w takiej sytuacji ma pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy: Nie musiałaby, bo na rondzie funkcjonuje uniwersalna zasada, że osoba wjeżdżająca na/przejeżdżająca przez dany pas ruchu, musi ustąpić pierwszeństwa osobie już znajdującej się na tym pasie. I czemu miałaby się przejmować znakiem ustępowania pierwszeństwa, jeżeli OP był na wewnętrznym pasie, a ona wjeżdża na zewnętrzny?

Właśnie dlatego nie masz racji bo w tej sytuacji są wyznaczone pasy ruchu dla danego kierunku jazdy.


@JokerBonifacy: Są i dlatego babka
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy: Miałbyś rację w sytuacji, w której ten pas byłby wyrysowany - tak jest na większych, kwadratowatych rondach. Ale jeżeli nie ma, to jeżeli będąc OP widzisz babkę na tym pasie, nie możesz ustalać jej pierwszeństwa na podstawie tego, skąd przyjechała.
  • Odpowiedz