Wpis z mikrobloga

@UltimaThule: Niestety zaliczam się do niej, ale biorę tabletki i jakoś idzie. Piłem też mleko sojowe przez krótki czas dopóki nie upewniłem się, że u mężczyzn grozi problemami z płodnością. Ciężko jest bo mleko uwielbiam (,)
@Erimar: W takim razie rzeczywiście masz pecha. O wpływie mleka sojowego na płodność nigdy nie słyszałem. Na szybko sprawdziłem, że zmienia gospodarkę hormonalną (czyli byłoby całkowicie odwracalne). Masz jakieś potwierdzone informacje na ten temat?
@UltimaThule: Soja zawiera jednak genisteinę i dadzeinę, należące do fitoestrogenów. Są to roślinne związki, które w organizmie ludzkim działają podobnie do estrogenów, czyli hormonów żeńskich."Fitoestrogeny mają budowę podobną do estradiolu, głównego hormonu żeńskiego. Estradiol w sposób naturalny występuje w organizmie męskim i powstaje głównie z testosteronu. Gdy poziom tego hormonu w organizmie jest wysoki, np. w przypadku stosowania środków dopingujących, powstaje również za dużo estradiolu. W niewielkich ilościach jest on w
@UltimaThule: W 2008 roku opublikowano wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda. Wynika z nich, że milimetr sześcienny spermy mężczyzn, którzy spożywali najwięcej produktów sojowych, zawierał o 32% mniej plemników niż u facetów, którzy obywali się bez soi. - tu o płodności
@UltimaThule: No tak, ale mi najbardziej szkoda mleka, bo tabletki o których mówiłem nie zawsze działają no i z powodu braku przyswajania laktozy jak i przez fakt bycia facetem praktycznie nie mam jak go pić ;/
JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?, O JAKI JA JESTEM WIELCE WYTRAWNY SMAKOSZ NAJBARDZIEJ REGIONALNYCH MLEK NA ŚWIECIE. OOOO JAKI DOBRY REGIONALNE KOZIE MLEKO, PODKREŚLAM REGIONALNE MLEKO I DO TEGO JESZCZE KOZIE. ALBO „OO KUPIĘ SOBIE JAKIEŚ MLECZKO ALE NIE JAKIEŚ TANIE Z MARKETU, MUSI BYĆ REGIONALNE, JESTEM LEPSZY BO PIJĘ WPROST Z ZWIERZĘCIA A WY CO NADAL ŁACIATE Z SZEŚCIOPAKU Z BIEDRONKI? NAWET MI WAS NIE ŻAL".
Poza sojowym są jeszcze inne zamienniki. Mleko ryżowe, migdałowe, kokosowe.
Przy czym wszystkie mam na myśli w litrowym kartonie, zamiennik zwykłego mleka. Nawet kokosowe, nie chodzi mi o takie gęste w puszce co się dodaje do deserów albo potraw kuchni azjatyckiej tylko "dairy milk". Choć sam nie mam problemów z tolerancją laktozy to i tak często takie używam. Np. do kawy albo owsianki. Leciutka nuta kokosa jest niemal niewyczuwalna i akurat mnie
@WujekOprawca: Pierwszy raz się z tymi argumentami o wypłukiwaniu wapnia spotykam. Jeżeli chodzi o stosunek Ca:P:
"Istotnym czynnikiem warunkującym utrzymanie homeostazy wapniowo-fosforanowej organizmu jest odpowiedni stosunek stężeń Ca:P w pożywieniu. Optymalny molowy stosunek Ca:P dla osób dorosłych powinien wynosić 1:1, co po przeliczeniu na jednostki wagowe wynosi 1,3:1. Niski stosunek Ca:P w pożywieniu powoduje wtórną nadczynność przytarczyc, objawiającą się podwyższonym wydzielaniem PTH. Ponadto hiperfosfatemia hamuje syntezę i uwalnianie 1,25(OH)2D3, przez co