Wpis z mikrobloga

@Jake_921: no wczoraj dostałem o podobnej godzinie wiadomość, że sprzedawca nadal do mnie paczkę paczkomatem. Dopiero dziś rano przejął ją kurier.

@marbog6959: zdziwiłem się bo myślałem że wysyłki są koło 17 i może jakoś od rana i tak kalkulowalem, że jak tak z rana wyjedzie z poczty to na następny dzień będzie a tu coś takiego..

@wysuszony: W inposcie tylko paczkomat co najwyżej.
@wojtek_bez_portek: Ale to była ta sama gmina/powiat? Bo jeśli gdzieś hen, hen to ciężko mi w to uwierzyć, by wysłane o tak późnej godzinie list dotarł w ciągu wspomnianych 12 godzin. Mimo wszystko samemu wolę Pocztę Polską niż kurierów.
@Old_Postman: taka sława w moim wpisie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Nie znam się na strukturach Poczty, więc nie wiem czy "ten sam urząd" to jedna centrala obsługująca dość duży region? Podejrzewam, że tak bo wysyłałem z Poznania do jednego z niedalekich miasteczek, więc niewielki rejon.
@wojtek_bez_portek: tez nie wiem jak to jest zorganizowane w Poz ale moze byc, ze UP z ktorego wysylales obsluguje wioski. Moj urzad obsluguje cala gmine a jesli chodzi o pocztex i paczki to caly powiat. Nie ma jednolitej organizacji rejonow wszystko zalezy od potrzeb :)
@Old_Postman: placówka, w której wysyłałem jest dokładnie po przeciwnej stronie Poznania niż wioska adresata, więc byłoby to trochę wbrew logice, żeby organizować to w ten sposób. Może po prostu wszystko obsługuje jakaś jedna większa centrala i stąd tak szybko..
@Old_Postman: @wojtek_bez_portek:
Nasza ekspedycja czasem narzeka, że niektóre listy zataczają koło i jadą od nas do Wrocławia i znowu do nas (najbliższego miasta) :D Paczki aż tak nie krążą - może wynika to z efektu mniejszej skali, a może inna jednostka to ogarnia.
Takie krążenie może wynikać z "oszczędzania" na wstępnym sortowaniu w urzędzie pośredniczącym, zawsze to jeden worek/kaseta mniej do wydrukowania ;)
Ja np. doświadczam "oszczędzania" na swój sposób.