Wpis z mikrobloga

Jako, że moje wpisy opisujące zbiory ostrych papryczek wzbudziły całkiem spore zainteresowanie to domniemam, że mamy wśród Mirków wielu fanatyków ostrego żarcia. Specjalnie dla nich małe #rozdajo

Wśród plusujących ten wpis wylosuję jedną osobę, której na mój koszt wyśle zestaw:

1x Moruga, 1x Habanero Chocolate, 1x Habanero Red, 10x Habanero Yucatan White.

Losowanie we wtorek o 23:59 za pomocą mirko random.

Do wyboru strąki świeże, lub suszone.

#chili #chilihead #ostrezarcie #papryczki #papryka #domowyogrod #rosliny #gotowanie #kuchnia #jedzenie #ogrodnictwo #ogrod #uprawa #zadarmo
gobi12 - Jako, że moje wpisy opisujące zbiory ostrych papryczek wzbudziły całkiem spo...

źródło: comment_fEAaoFLpwOiSrMF0KsQHAF6FQnhyPio3.jpg

Pobierz
  • 17
@urwisjakichmalo: @gobi12: Mój stary to fanatyk ostrego jedzenia...
Podkreślam ostrego! Pół mieszkania #!$%@? pękami papryczek, butelkami z sosem i przyprawami. Średnio raz w miesiącu doda komuś do kanapki jakąś papryczkę czy sos i trzeba robić lewatywę w szpitalu, bo człowiek dostaje rozstroju. Rozumiem nadać wyrazistości, ale zabijać cały smak potrawy dla wątpliwej przyjemności pieczenia japy? Krztusisz się, pocisz i leci ci z nosa. Można o porównać z rozkoszą podczas dławienia
@Felonious_Gru: Około 300 SHU. Do superhotów im jeszcze sporo brakuje, ale z uwagi na ich niepozorny wygląd i duże zagęszczenie pestek/błon/miąższu (praktyczni nie mają wolnej przestrzeni w środku) robią robotę. Zwłaszcza jak je wymieszasz z pomidorkami koktajlowymi i poczęstujesz taką mieszanką nieświadomą osobę ;D

Co do nasionek najlepiej jest dogadać się przez PW.
@fiillu: Najlepsze stanowisko dla większości odmian to zacienione, gorące i dość wilgotne. Ja na swoim parapecie mam wystawę zachodnią, podlewanie co drugi dzień (tak, żeby nie było sucho w doniczce), podczas upałów codziennie. Mimo stanowiska zachodniego porosły pięknie.