Wpis z mikrobloga

Dziś coś rodzimej produkcji - wielkokalibrowy karabin wyborowy Tor

WKW Tor, kaliber .50 (12,7mm x 99 NATO), to powtarzalny karabin z samonośną lufą, wyposażony standardowo w dzienno-nocną optykę Bazalt z Bumar PCO, chwyt pistoletowy i hamulec gazów wylotowych redukujący siłę odrzutu (o około 70%!), produkowany w Zakładach Mechanicznych Tarnów jako karabin do zwalczania strzelców wyborowych przeciwnika, niszczenia lekko opancerzonego sprzętu wojskowego oraz siły żywej na dystansie około 2 kilometrów.
Prędkość początkowa pocisku to 890 m/s, magazynek mieści 7 nabojów. Masa karabinu to około 16 kg, a wiec o 2kg więcej niż Barret M82.

W fazie projektowania i produkcji karabin nosił nazwę kodową Wilk, jednak po wejściu do służby w WP otrzymał nazwę Tor.
WKW Tor, oprócz Wojska Polskiego, trafił też do Arabii Saudyjskiej.

#jessenapoligonie #gunboners #projektdedal #wojsko #bron
j.....n - Dziś coś rodzimej produkcji - wielkokalibrowy karabin wyborowy Tor

WKW T...

źródło: comment_PFMVRdneW28Dxq8Ekb8dfSjBfn64tudz.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Louis Perrin-LePage?


@jesse__pinkman: nie mam pojęcia, ten był grzecznościowo wypożyczony, tak żebym sobie zobaczyła, jak to sie z tego strzela, ale fajnie na strzelnicy, ludzie się znają, taka spokojna, zrównoważona atmosfera. Właściciel miejsca to ostoja spokoju. Mam inne jeszcze fotki, ale nie chce się ujawniać :)
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: poważnie? To bardzo się cieszę. Fajne uczucie jak sie strzela, w sensie czuje się całe ciało, bicie serca i to skupienie jest ważne. Aa.. strzelałeś z łuku i kuszy, bo ja tak. Bardziej od łuku wolę kuszę, ale nie mam siły jej napiąć.
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: masz rację, teraz czuję się jeszcze lepiej, buzia mi się smieje. Wiem, że infantylne zachowanie, ale podoba mi się ten sport. A strzał z takiej broni, to jak picie najlepszej kawy na tarasie w słoneczny dzień przy muzyce klasycznej.
  • Odpowiedz
@Middle-Earth: strzelam z łuku, kuszę miałem raz w ręku, ale wolę łuk. jest dużo bardziej szybkostrzelny, no i energia strzały wypuszczonej z dobrego, bloczkowego łuku jest większa niż z kuszy.

ale trafnie to ujęłaś, masz całkowita rację :) taka b--ń zwykle leży w muzeum a pancerną szybą ;)
  • Odpowiedz
na KIM w takim razie zamocowana jest tarcza do której strzelasz? Podpowiem, że czarny/azjata/arab itp. to mimo wszystko też jest ktoś...( ͡° ͜ʖ ͡°)


@agatka_95: Wybacz, ale nie interesują mnie wasze imigracyjne rozkminy.
  • Odpowiedz