Wpis z mikrobloga

#oszustwo Oszustwo Na brytyjski przekręt : Mam taki przypadek co robić dalej .... ?

Niby brytyjczyk chce kupić nasz przedmiot z allegro ale po za aukcją na moim przykładzie oczywiście nie dałem się oszukać dzięki poczytaniu i zorientowaniu się ,że może to być oszustwo i przekręt : Przykład korespondencji z użytkownikiem niby brytyjczykiem a z polskim mialem : olorunsanumi@szeptem.pl Co pisze gościu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja po prostu zakończyć wypłatę więc mój bank ma teraz zatwierdziła przeniesienie pieniędzy na konto dostaję wiadomość od mojego banku, że zadanie zostało potwierdzone dla Ciebie, to masz potwierdzenie w z banku Lloyds Banku, tak teraz ja chcę, żebyś sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą lub spam masażuwięc wszystko co musisz zrobić, to wziąć pakiet poczta i wysłał go, poniżej jest adres wysyłki, wrócić do mnie z skanowania wysyłki otrzymania od ciebie i nie zapomnij wysłać go do banku w celu weryfikacji tak szybko, może natychmiast zakończyć transakcję

Chciałbym, aby wiedzieć, że po złożeniu zrobiłem na konto bankowe zostało zatwierdzone i confrimed pieniądze jest teraz dostępny jako kredyt na konto bankowe i to jest po prostu dla banku, aby ich normalny luz na przeskanuje śledzenia przesyłek poślizgu przesyłki łaskawie się element dostarczony na zewnątrz i zrobić to, czy pakiet jest ubezpieczony przed wysłaniem go, bo to daje nam obu odpoczynek gwarantującego umysł na przesyłce.

Mam nadzieję, że rozumiesz procedurę transakcji przez się, i będzie czekał do odbioru śledzenia poślizg skanowania przesyłki przesyłki i proszę nie zapomnij przesłać go pocztą elektroniczną do banku.

jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat transferu pieniędzy na konto ..i będzie bardzo zadowolony, aby pomóc.
Pozdrawiam.

Potem dostaje maila od Banku LLOYDS BANK

Receipt No: 8019-909-0028-1002
Payment Details


Money Transfer FROM
Bank Name: Lloyds Bank PLC
Account Name : xxxxxx xxxxx dane mogę podać na priv jeśli ktoś chce wiedzieć
Account Number: 40309213
Sort Code : 901917
Bank Branch : Churchill Place,London
Country : England
E-mail : olorunsanumi@szeptem.pl
LB904004TM198881PL

Transaction Summary



Address Status: OK To Ship


Important Note: We have confirmed and verified the postage address provided by Preston John, please send the item to the above address only for transaction to be Valid.For any questions Regarding this transfer, contact us
Llyodsbankverification@fastservice.com

If you have any problems then please contact customer services on +44 7045756377 Offices open Monday to Saturday 8:00 to 16:00


Thank you for using Lloyds Bank!
The Bank Of America Online Team.
Learn more about Lloyds Bank.
Copyright 2015 Lloyds. All rights reserved.

Lloyds Bank PLC. Registered in England. Registered no. 10268991.
Registered in England.
Registered office: 1 Churchill Place, London E14 5HP.
Lloyds

Lloyds Bank Email ID BBP117.

Odpisałem koledze , że jeśli nie kliknie aukcji KUP TERAZ to żadnego towaru nie wysyłam.
Co wy na to , co wy byście zrobili ?
Bank istnieje bo sprawdzałem , ulica gdzie gościu mieszka też jest ale to nie świadczy o tym , że on ten towar wysłany odbierze może ktoś się podszywa pod niego !
  • 259
Witam.
To jest stary przekręt, min 10lat. Ja wystawiłem na OLX za 1900 i dostane 2300, śmiać mi się chce.
Adres do wysyłki to:

Name : Carl Sowden
Address: 3a-3b Selman's Parade Selman's hill Bloxwich Walsall
City: Westmidlands
Zipcode: WS33RN
Country: London

Adres email to:
tutuowo3@gmail.com

Oszuści nie mieszkają w UK bo tam używa się określenia POSTCODE a nie zipcode, adresy się pisze w innt sposóbi ten adres ma do Londynu 180km
@Polsat123: Pisałem do Pana 4 listopada przez gmail ale bez odzewu. Sprawa jest jeszcze ciepła, oszust czeka na przesyłkę i kretyn niczego się nie domyśla, mogę podać wszystkie jego dane i pomóc go dorwać. Czekam na kontakt przez gmail. Pozdrawiam A.K.
Dane kolejnego typa
Arin Wright / o Owl UK
PO Box 4986
Street: 149 St. Pauls Avenue
City: SLOUGH
Zip Code: SL1 0NG
United Kingdom
Wrxxaa@gmail.com

+44 7520 625045
+44 7520 609364

Metoda identyczna, próba zakupu obiektywu sigma za 2000 pln

Rzekomy transfer kasy z banku Tesco po przesłaniu potwierdzenia z poczty. Uważajcie.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś miałem to samo. Aparat za 2700 zl OLX a dwóch angoli chciało mi zapłacić 850 euro ( jakies 3600 zl). Dobrze, że jestem człowiekiem myślącym i na pisaniu sie skonczylo. Podaje nr telefonu tych typów.

+44 7451 236578
+44 7451 244748

Poprosiłem o adres wysyłki i cisza. Chyba się połapali, że juz wiem.

Bądźcie ostrożni.
@guda:
To trwa nadal... do mnie od 2 dni posze gość że chce iphona 8 kupić z Olx. Pisze na whatsup co chwile z innego numeru, że niby tamte się psują?
Dziś wysłał rzekome potwierdzenie przelewu z banku. Załączam w celu ostrzeżenia.
Gość przedstawia się jako Micheal Jubb ale na whatsup wyświetla się inne imię o nazwisko co już daje do myślenia. Poza tym przelew na kwotę większą niż umówiona -
źródło: comment_EyZbRY0R8whWI4OdlaLKztPwWuP5Iq8O.jpg
Rower wystawiony na olx. Oszust chce kupić jednoślad dla swojej córki w Szwecji. Podaje adres wysyłki. Kiedy nie dostaje potwierdzenia wysłania przedmiotu natarczywie się o to upomina. Do tego dwa maile w spamie, w których oszust wysyłający wiadomość od pseudobanku podaje się za... byłą szefową rady nadzorczej Swedbanku - Birgitte Bonnesen.

_______________________________________________________________________________________________

Jenn Pantoja

czw., 5 gru, 12:40 (5 dni temu)
do mnie

Hello,
The transfer of the sum of 4,950.00 PLN
źródło: comment_ddhVYDzANaKsBcQv76UYxTyBval1qQ61.jpg
Złodziej znowu wyłudza pieniądze , ten sam system, tak samo jak w przypadku @Dark_Energy
Tym razem aparat 2200 zł
Dane :
Name: Scott Wilson Redmond
Address: 5, colliers close.
City: Working Surrey
Zip code: GU213AN
Country: United Kingdom
WhatsApp number: +447451236133

Niech ktoś ich w końcu wyłapie , panoszą się takie zakały społeczeństwa
Polska policja się tym nie zajmie, stracisz tylko czas (niestety już to wiem). Brytyjska policja wyśmieje Cię nawet jak stracisz te 500 EURO. Może ktoś mieszka w Anglii niedaleko tego adresu i mógłby sprawdzić kto tam mieszka?
Ja planowałem wysłać im gówno z petardą w środku ;) al a "Zgrywus" Przecież na 100% bandzior to odbierze i otworzy hi hi hi
Może ktoś ma jeszcze bardziej upokarzający pomysł?
@guda: ta sama sytuacja, dzisiaj na portalu swapix, na którym miałam wystawiony telefon lg g8x thinq dual screen napisał do mnie mężczyzna po polsku przedstawił się jako Johny Knoxville, a bym napisała do niego na e-mail, bo jest zainteresowany kupnem dla swojego kuzyna. W portalu był zarejestrowany na imię Kamil.
Dane, jakie podał do wysyłki to:
Oye Temitope
Adente 22 Mokola
Ibadan, Oyo
23-402 Nigeria
Rzekome potwierdzenie przelewu dostałam od banku
Witam mam pytanie do Was. Dzisiaj miałam podobna sytuacje pan chciał kupić laptop podałam dane do wysyłki i pan powiedział ze przelew poszedł i żebym potwierdziła płatność na mailu który otrzymałam. Maila otworzyłam ale nic nie zaakceptowałam okazało się ze samo otwarcie go zaakceptowało. No i historia jak u was wyślij przedmiot wtedy uruchomię środki ale ze to było podejrzane oczywiście pana już olałam i my napisałam co myśle. Martwi mnie tylko
Nie wysyłam absolutnie tylko mam obawy czy przez ta wiadomość mail co otworzyłam ale nic nie akceptowałam nie wkradną mi się na konto ... dlatego pytam czy nikt nie miał z tym problemu
Hej wszystki chcialam opowiedzieć o swojej sytuacji .
W dniu 11 marca również padłam ofiara oszustwa .
Odezwal sie do mnie facet na olx zebym ostareczna cene mu wyslala na podany adres e mail , na poczatku pisał po polsku po tem juz po angielsku . Wyslalam mu cene jaka chce za telefon po 1 minucie odpowiedzial ze sie zgadza tylko ze mieszka w UK podalam mu swoje dane do przelewu po
Kolejny przypadek z wczoraj, gościu znalazł mnie przez Allegro.

Philip Sylvester,
14 Benson Court,
Utterby,
Lincolnshire
LN110UA,
UK.
+447418320166

Philip Sylv

sylvphilip@gmail.com

Dzięki temu tematowi nie wysłałem sprzętu.
Mnie też chcieli oszukać
05.05.2020 napisała do mnie vesapekka33@gmail.com na aplikacji swapix to
Hello,
Thanks for your fastest response, Am Vesapekka Lindgren From Finland, I'm OK
with the price for 3,200 PLN and condition you gave me.
l'm buying it for my Cousin as a gift ,I won't be able to Inspect due
to the nature of my work overseas, would 've love to call in person
but satellite server has been
@zuzi21: , tak mnie też próbuje oszukać ten typek znalał mnie na tej samej aplikacji Swapix , najpierw napisał do mnie wiadomość : Witaj,
Jestem zainteresowany zakupem Twoich towarów, czy jest on dostępny do sprzedaży i ile kosztuje ostatnia cena? Proszę nie odpowiadać tutaj, ale bezpośrednio na mój prywatny adres e-mail (vesapekka33@gmail.com), abym natychmiast odpowiedział na Twoją wiadomość.
Później tak samo jat Tobie , napisał tego maila że jest na platformie
@Aneta77: Dokładnie taka samą sytuację miałam dziś napisał do mnie niejaki Chris Hovlet odpowiedział na ogłoszenie w olx ta sama sytuacja z przelewem z kontem identycznie to sam jutro idę do banku wszystko wyjaśnić dobrze że przelewy z banku muszą być potwierdzone smsem na mój nr tel ten autoryzowane
Witam, u mnie podobna sytuacja:

Lloyds Bank PLC
Christopher Sayed
2 Ditchling Court Bricket Road
ST ALBANS
AL1 3LQ
tel: +44 7451215285

Niestety ja byłem na tyle głupi, żeby wysłać przedmiot aukcji OLX (laptop). Liczę się z tym, że ani przedmiotu ani pieniędzy już nie zobaczę na oczy ale przestrzegam przed tym osobnikiem.

Odbiorcą paczki był:

Chris Hovlett
Ditchling 88 Court Bricket Road

Będę kontaktował się z prawnikiem oraz policją, chociaż tak
Kolejny przypadek - gość chciał kupić ode mnie laptopa. Podaję dane:

Full Name: Jason Mark Waites
Billing Address: flat 12 west Charleton court, kingsbridge
City: Devon
Postcode: TQ72AE
Country: United kingdom

Dziękuje wam, bo dzięki temu wątkowi nie dałam się naciągnąć.
Dzwoniłam też do banku, żeby zapytać czy praktyki wysyłania zawieszonych pieniędzy przelewem po otrzymaniu listu przewozowego są możliwe i NIE SĄ.

Poniżej mail od tego gościa:
Dzień dobry.

Z przyjemnością informuję,
Dziękuję że teraz trafiłem na tą stronę. Aparacik już spakowany czeka na wysyłkę a tu takie rzeczy... Gościu rozmawia ze mną przez Skype i zwraca się do mnie przyjacielu... Oczywiście ta sama śpiewka muszę wysłać potwierdzenie wysyłki aby dostać kasę...
Wysłał mi taki tekst "Rozumiem cię doskonale, ale chcę, żebyś wiedział, że pieniądze są dla ciebie dostępne, ale bank chce tylko, abyś wysłał dowód dostawy w celu normalnej weryfikacji, a oni skontaktują się z tobą po zakończeniu weryfikacji. Mój bank prześle Twoje pieniądze na Twoje konto, gdy wyślesz list przewozowy do banku i sprawdzisz go"
Uważajcie także na rogerhall237@gmail.com
Jenn S.Philip
Adres: 14 Benson Court, Utterby, Lincolnshire LN110UA UK
Bank Barclays
Tel. +44 744 143 0060
Jaki jest warunek dla item.i bedzie chcial, abys wiedzial, ze dokonam przelewu bankowego, a takze dodam do platnosci dodatkowe 200,00 PLN, jako koszt wysylki do Wielkiej Brytanii za posrednictwem UPS Standard.Ja potrzebowac ty wobec poczta mi pelny bankowego do platnosci takich jak.

Nazwa:
Numer konta:
Kod SWIFT:
Nazwa banku:
Numer telefonu:
miałem dokładnie tak samo
dobrze, że trafiłem tutaj bo już chciałem wysyłać
dane

Name: Alan Thompson
Address: 41,Cravan street,Accrington
City: Lancashire
Zip code: BB5 0SE
Country: United Kingdom
wmawaił mi jeszcze ze cos innego pisałem.
dziekuje
Name: Samuel McCloskey
Address: 29 Cooleen Avenue
State: Newtownards
Zip Code: BT23 8UZ
Country : United Kingdom numer tel: +44 7451 217788 ta sama sytuacja co wyżej właśnie mnie spotkała, nic nie wysłałem
#oszust #oszustwo Witam mam identyczny przypadek tylko gosc z banku HSBC i tak samo Londyn. Chcial kupic odemnie konsole Xbox One X i tez mam wysłać potwierdzenie wysłania przesyłki do hsbc czego oczywiście nie zrobię bo trafiłem tutaj i szczerze wam dziękuję :) Napisze do goscia ze wysyłam po zaksięgowaniu pieniędzy i tyle. Pozdrawiam

Dołącze jego ostatniego maila

Dokonałem płatności i zostałem powiadomiony, że płatność została do Ciebie wysłana i sprawdzam swoje
@luki-luki1: Witam, właśnie napisał do mnie ktoś z dokładnie takimi samymi danymi. Sprzedaję Iphone 8 plus i on chce kupić wysłał mi potwierdzenie na e-mail i nie wiem co teraz robić. Kontaktujemy się przez WhatsAppa. Oczywiście nic nie wysłałam. Co robić? Zablokować i olać?
Witam , jeśli ktoś dał się zapalać na to i ani sprzętu ani pieniędzy , co można teraz zrobić ? Ja oczywiście dałem się oszukać , napisał do mnie Ian Westlake z Anglii i posłużył się bankiem Tesco . Próbował jeszcze wyciągnąć przez bank 1000zl żeby niby odblokować dla mnie pieniądze . Znalazł mnie na olx i pisał przez Whatsapp . Co mogę teraz z tym zrobić ?
You've received wire transfer 2,200.00 PLN from Christopher Keith
We are contacting you regarding the transfer that was placed by Christopher Keith , The total amount of 2,200.00 PLN was paid to your account by CHRISTOPHER KEITH . As payment of an auction item and it has been Approved and the payment details are stated below.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Payment Details
___________________________________________________________
Transaction ID: PL#2842-609-0000-8120
Transaction Date:November/06/2020
Payment Method:
Account Number: XXXX-XXXX-0021
Payment