Wpis z mikrobloga

Lepszy jest trening wszystkich partii mięśni, czy poszczególnych rozłożony na 3 dni w tygodniu (trenuję na masę)? Kiedyś przez rok chodziłem na siłownie, miałem dłuższa przerwę i ostatnio znowu zacząłem ćwiczyć. Wtedy ćwiczyłem wszystkie partie za każdym razem, ale powiem szczerze, że ostatnio kusi mnie trening poszczególnych partii mięśni, bo mam mniej czasu. #silownia #sila #silka #miesnie #trening #trenujzwykopem #masa
  • 26
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Ćwiczyłem do trójboju siłowego parę lat temu. moja waga zawsze oscylowała powyżej 100kg, nie raz nawet 115 z żyłką. Ja robiłem około 9 treningów tygodniowo. Jak to, pewnie zapytasz? a no tak to, że byłem zapalony na ćwiczenia aż do przesady ;- ) Nogi 2 razy w tygodniu jako oddzielny trening, stąd liczba 9 tygodniowo. Mięso się regenruje tak, jak je przywyczaisz. Po 1,5 roku treningu wziąłem pierwsze odżywki jak
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Polecam treningi ogólnorozwojowe. One mogą trwać nawet kilka miesięcy, wszystko zależy od organizmu. Spora ilość osób nastawia się na FBW w ramach rozgrzania organizmu przez pierwsze tygodnie przygody z siłownią przed przejściem na splita (trening dzielony na poszczególne partie) ale ja jestem fanem FBW i mi to wystarczy. Wszystko zależy od Twoich celów, aktualnej formy i tego jak Twój organizm będzie reagował na dany trening. Nie ma metod uniwersalnych, trzeba
  • Odpowiedz
@GoonSquad: rób to co lubisz :D

dla mnie split - rozdzielony półtorej godziny katować daną partie tak, że potem nie potrafię wejść na 3 piętro w bloku, lub założyć koszulki
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Wszystko zależy od tego jaki masz cel. Skoro celujesz w nabranie masy mięśniowej to z reguły robi się po 3-5 serii po 5-8 powtórzeń każda. Ciężar na początku powinien być mniejszy (żeby organizm stopniowo przyzwyczaić do obciążeń) ale docelowo taki, żebyś właśnie ledwo co dawał radę zrobić te 8 powtórzeń.
  • Odpowiedz
@GoonSquad:

Dzień 1

Ćwiczenie Serii Powtórzeń

Mięśnie klatki piersiowej

Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 6 10

Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4 10

Przenoszenie sztangielki za głowę na ławce poziomej 4 10

Biceps

Stojąc uginanie przedramion ze sztangą 4 10

Siedząc uginanie przedramion ze sztangielką na modlitweniku 4 10

Siedząc uginanie przedramion ze sztangielkami 4 10

Mięśnie brzucha

Leżąc wznosy tułowia 4 15

Stojąc skręty tułowia 4 30

Dzień 2

Mięśnie
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Poszczególnych mięśni jest lepszych. Wszystkie powinno się robić tylko na początku żeby przygotować wszystkie mięśnie do większego treningu. Jak jesteś w jako takiej formie to zacznij ćwiczyć wybrane partii mięśni w dany dzień, a powinno Ci dać lepsze efekty.
  • Odpowiedz
@GoonSquad:

Zależy co lubisz, problem z treningiem obwodowym jest taki, że musisz mieć prawie całą siłownię dla siebie :D

a wiec wygladalo to mniej wiecej tak :

1 obwod

3 minuty przerwy (odpoczynku)

2 obwod

2 minuty przerwy

3 obwod

1 minuta przerwy

4 obwod

bez przerwy

5 obwod

kazdy obwod skladal sie z cwiczen po koleji ulozonych tak :

butterfly(klatka), wznosy barkow z hantelkami bokiem (barki), sciaganie wyciagu gornego do
  • Odpowiedz
@donleone: Ja #!$%@?, same wyciągi na plecy. To jakiś żart?

@Tortex: Kolejny #!$%@? znawca z sfd. Jeśli już split to p/p/l a nie bezsensowne sebowe splity jak ten wyżej. Tyle samo ćwiczeń na mały biceps i na plecy? Śmiech na sali. Chyba, że to faktycznie był troll. No ale #!$%@?, większość dzielonych na siłowni wygląda podobnie.
  • Odpowiedz