Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem CV.
O to co zawiera:
- dwie literówki
- brak spacji po dwukropkach, przecinku
- brak przecinka w adresach
- niepełny adres siedziby liceum
- brak wspólnego formatowania dla szkół i miejsc pracy

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z jednej strony usilnie szukają pracy (bo nawet nie ogłaszaliśmy że szukamy pracowników), a z drugiej robią takie coś.

Mógłbym zrozumieć jeszcze jakiegoś starego Janusza, ale 23-letnia dziewczyna mająca wyższe wykształcenie?

#cv #praca #logikarozowychpaskow
  • 131
@tadyo: Oczywiście masz rację - kompetencje są najważniejsze ale jak już je posiadasz i jesteś ekspertem z wieloletnim doświadczeniem a nie 23-latką po studiach i szukasz pierwszego zajęcia. Dopóki nie jesteś wymiataczem w swojej dziedzinie i dopóki światowe korporacje nie padają przed Tobą na kolana musisz mieć CV na błysk i kropka.

Czy mając świadomość, że laska nie potrafiła dopracować jednego, prostego dokumentu i rozsyła go w świat z mnóstwem niedociągnięć
@stara_zocha: Ja mam tak zrobione portfolio ( nie pracuje jako grafik ) - nie jest z szablonu - projektowane na zamówienie
Na kilku rozmowach o pracę ludzie patrzyli na mnie jak na kosmitę - oo to ten pan co ma takie słodkie to to

Jednak Polska chyba nie jest na to gotowa jednak jeszcze
@serok: Ale tak na serio to gdzie można się takich rzeczy nauczyć? Na języku polskim analizuje się wiersze i głupie lektury (co autor miał na myśli) na informatyce inne gówna. Nie dziwię się, że młodzi nie potrafią poprawnie nic napisać bo niby skąd mieli się tego nauczyć?
Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z jednej strony usilnie szukają pracy (bo nawet nie ogłaszaliśmy że szukamy pracowników), a z drugiej robią takie coś.

@serok: bo oni chcą pracować w swojej branży, a nie być specjalistami od pisania CV do których będą się podniecać co najwyżej HaeRowcy (po czym i tak takie cv odrzucą).