Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem CV.
O to co zawiera:
- dwie literówki
- brak spacji po dwukropkach, przecinku
- brak przecinka w adresach
- niepełny adres siedziby liceum
- brak wspólnego formatowania dla szkół i miejsc pracy

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z jednej strony usilnie szukają pracy (bo nawet nie ogłaszaliśmy że szukamy pracowników), a z drugiej robią takie coś.

Mógłbym zrozumieć jeszcze jakiegoś starego Janusza, ale 23-letnia dziewczyna mająca wyższe wykształcenie?

#cv #praca #logikarozowychpaskow
  • 131
@tadyo: CV to Twoja wizytówka i na jej dopracowanie masz nieograniczoną ilość czasu - możesz nad nim siedzieć godzinami, dniami, miesiącami. Jeżeli pomimo tego wysyłasz coś niedopracowanego to świadczy o Twoim braku staranności i profesjonalnego podejścia. Jeżeli wysyłasz komuś takie CV to jakbyś głośno mówił "Nie umiem nic dopracować do końca i nie mam głowy do szczegółów". To nienajlepsza opinia i wydaje mi się, że nikt nie powinien mieć pretensji jeżeli
@inconformista: Ja uważam inaczej - Twoje kompetencje to Twoja wizytówka
Jeżeli ktoś przez interpunkcję skreśliłby mnie to uznałbym go za debila - są ludzie którzy na co dzień są roztrzepani , chaotyczni , ich wypowiedzi są niepoprawne gramatycznie , maile piszą 3 czcionkami , bez kropek kresek , z capslockiem itd natomiast w pracy są piekielnie skuteczni.
Ci sami ludzie pracujący na wysokich stanowiskach nawet nie musieli wysyłać CV

Wydaję mi