Wpis z mikrobloga

Cześć, cześć! Dylemat mam spory, proszę o pomoc.
Mój Niebieski ma urodziny za niedługą chwilę i mocno zastanawiam się, czy nie kupić mu dobrej planszówki strategicznej. Ale ale, by za łatwo nie było, Niebieski dużej styczności z planszówkami nie miał, jedynie ostatnio mamy fazę na szachy ;-)
Za to niebieski jest fanem starych dobrych strategii na PC jak Medieval: Total War (o, jak on lubi Niemców podbijać!), Age of Empires, Settlers itp.
Nasuwają mi się konkretnie dwa tytuły: 7 Cudów i SmallWorld. Miałam okazję grać w obie i przy obu bawiłam się przednio. :-)

Dlatego pytam Was, moi drodzy:
1) Czy któryś z tych tytułów może przypaść do gustu osobie nie mającej wiele wspólnego z boardgame'mi?
2) Która gra według Was lepsza dla początkującego?
3) Może dla bezpieczeństwa kupić mu stare dobre Age of Mythology - Jakaś platynowa czy złota kolekcja (dostanę to gdzieś jeszcze?!) ? W/w planszówki do najtańszych nie należą, a szkoda by leżały.

#gryplanszowe #grybezpradu #7cudow #smallworld
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mrs_Bungle: Z trudniejszych planszówek strategicznych polecam "Cywilizacja: Poprzez wieki". Na początku ciężko ogarnąć zasady ale jak się przebrnie przez kilka pierwszych gier to dalej z górki. Gramy z #rozowypasek prawie codziennie na boardgamesarena.com. Niedługo wyjdzie poprawiona wersja z nowymi grafikami i lekko podrasowanymi zasadami.
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: To ja powiem może tak:

Z trudniejszych planszówek strategicznych polecam "Cywilizacja: Poprzez wieki". Na początku ciężko ogarnąć zasady ale jak się przebrnie przez kilka pierwszych gier to dalej z górki.
  • Odpowiedz
@xann: Acha... To nie widziałam planszowego wydania. Ciekawe. Popatrzę.
@RottenKitten: @JackieChan: @lucesar: Poczytałam kilka recenzji i muszę powiedzieć, że lubiącemu wytężyć mózg Niebieskiemu może się spodobać. Myślę nawet, że jestem skłonna ją kupić chociażby po to, by sprawdzić jak inne #grybezpradu niż szachy mu się spodobają. Cenowo dużo na tym nie stracę a widzę, że w sumie warto. ;-)

Jeżeli mu się
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: skoro macie fazę na szachy to możesz pomyśleć nad rojem, świetna gra i 2 osobowa więc z łatwością z tobą zagra, a na inne gry może być trudniej uzbierać ekipę
  • Odpowiedz