Wpis z mikrobloga

Cześć, cześć! Dylemat mam spory, proszę o pomoc.
Mój Niebieski ma urodziny za niedługą chwilę i mocno zastanawiam się, czy nie kupić mu dobrej planszówki strategicznej. Ale ale, by za łatwo nie było, Niebieski dużej styczności z planszówkami nie miał, jedynie ostatnio mamy fazę na szachy ;-)
Za to niebieski jest fanem starych dobrych strategii na PC jak Medieval: Total War (o, jak on lubi Niemców podbijać!), Age of Empires, Settlers itp.
Nasuwają mi się konkretnie dwa tytuły: 7 Cudów i SmallWorld. Miałam okazję grać w obie i przy obu bawiłam się przednio. :-)

Dlatego pytam Was, moi drodzy:
1) Czy któryś z tych tytułów może przypaść do gustu osobie nie mającej wiele wspólnego z boardgame'mi?
2) Która gra według Was lepsza dla początkującego?
3) Może dla bezpieczeństwa kupić mu stare dobre Age of Mythology - Jakaś platynowa czy złota kolekcja (dostanę to gdzieś jeszcze?!) ? W/w planszówki do najtańszych nie należą, a szkoda by leżały.

#gryplanszowe #grybezpradu #7cudow #smallworld
  • 31
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: bierz Carcassonne albo Osadnikow z Catanu #pdk
A tak na serio small world moze pasowac ewentualnie Osadnicy Narodziny Imperium albo Chaos w Starym Swiecie. zobacz te tytuly na bgg, sciagnij i przeczytaj instrukcje i zobacz co waszym zdaniem bedzie przystepniejsze.
  • Odpowiedz
@Sarpens: Nigdy nie grałam, więc wolę w ciemno nie kupować. :-)
@aryss: Z tą większą ilością graczy może być różnie, bo może jak przyjadę dołączy się niebieskiego rodzeństwo lub przyjaciela zaciągniemy. Ale tak, jest spore ryzyko, że zostaniemy z tą grą w dwójkę.
@Zorak: Kuczelebele... Jak mówiłam, biorę pod lupę głównie tamte dwa tytuły, bo już je sprawdziłam. Wolałabym w ciemno nie kupować...
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: Na 2 osoby odradzam Smallworld i 7 cudów. Wspomniani Osadnicy: Narodziny Imperium jak najbardziej. Jednak na 2 osoby proponuję Zimną Wojnę, gwarantuję, że niebieski będzie zachwycony.
  • Odpowiedz
@Zorak: @aryss: @Sarpens: Tak patrzę na tych Osadników i wydają się całkiem spoko. Faktycznie mocno kreskówkowa grafika.

W dwójkę. Może kiedyś pewnego pięknego niedzielnego popołudnia zwołam do jadalni naszą rozchachaną wesoło biegającą to tu to tam gromadkę dzieci, posadzę na krzesłach przy dużym stole i łagodnym matczynym głosem rzeknę: "Grajcie z nami, smarkacze gówniarze małe, bo pożegnacie się z kolacją". :D
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: To nie jest tak, że w SmallWorld nie da się grać w dwie osoby - ja często gram tylko z moim #rozowypasek i jest fun. Niemniej optymalna liczba graczy do tej gry to nie jest... Więc jeśli czasem ktoś do Was dołączy, to myślę, że warto się nad nią zastanowić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
7 Cudów i SmallWorld.


@Mrs_Bungle: Jak Twój chłopak lubi szachy i grywał w strategie na PC, które wymieniłaś to wydaje mi się, że w/w planszówki mogą być dla was za lekkie. To są dobre gry na party przy piwku przy większej liczbie graczy.

Ja bym poszedł z grubej rury: Zimna Wojna albo Wojna Narodów. Nawet jak nie ma doświadczenia w planszówkach samo poznawanie zasad i taktyk będzie dla niego frajdą (skoro
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: Jeżeli faktycznie macie zajawkę na szachy, to kup mu dodatkowo grę na pc Chess master grandmaster edition - po 20 zł chodzi, a bezcenna dla każdego amatora szachów :-)
  • Odpowiedz
@GniewneKopytko: Tak, w wiele gier można grać w dwie osoby. Również w Monopoly. Fakt faktem, przy większej ilości osób rozgrywka jest bardziej emocjonująca.
@JackieChan: Ale czy ja to ogarnę?! :-D
@xann: Ma i grał milion razy. Age of Mythology - kiedyś coś mi wspominał, że podoba mu się klimat antycznych wierzeń.
@Ratll: Wygląda nieźle dla kogoś kto lubi wojenne klimaty.
@robertx: Komputerowe szachy to nie to same
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: Jasne, że nie to samo. Ale na zwykłych szachach nikt Cię raczej grać nie nauczy, a tam masz całą akademię dla laików, którą prowadzi Arcymistrz Szachowy, nazwiska w tym momencie zapomniałem. Ćwiczenia nie w stylu "zamatuj w 2 posunieciach" tylko "zamatuj w 4 posunieciach wykorzystujac zwiazanie, widelki oraz atak z odsloniecia". Oczywiscie wczesniej tych wszystkich rzeczy ucza ;) Zerknij chociaż w necie na ten tytuł, obiecuje, że się nie zawiedziesz
  • Odpowiedz