Wpis z mikrobloga

Ale przeżyłem dzisiaj szok. Ludzie potrafią nadal mnie zaskakiwać. Wychodząc z kina po seansie "Układu Zamkniętego" słyszę oto taki komentarz jednego młodziaka do swojego kolegi

Nareszcie pokazano w filmie całą prawdę o tych gnojkach za rządów Kaczyńskiego.


Dawno nie czułem się tak sparaliżowany przez ludzką głupotę. Początkowo cieszyłem się, że film Bugajskiego osiągnął już sukces w Polsce, bo to ważny dla Polski film. Ale nie sądziłem, że takie matoły go będą oglądać i zupełnie wywracać na drugą stronę przekaz filmu! Ponownie zostałem zaskoczony przez ludzką głupotę. Jestem przerażony :/

A co do filmu to polecam wszystkim. 8/10

Nie dość, że fabularnie oczywiście film jest doskonały i trzyma w napięciu, to dodatkowo pod względem samego wykonania, sztuki filmowej, gry aktorskiej jest to również jednym z lepszych polskich filmów ostatnich lat.

#gorzkiezale #polityka #ukladzamkniety #film
  • 24
@Derpin:

Pojawiają się w nim [w filmie] oczywiście postaci polityków, ministrów czy wiceministrów, ale nie wiemy, z jakiego pochodzą rządu, czy jest to rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego, czy może Jerzego Buzka. Mogą to być zresztą obydwa rządy, bo afery z nadużywaniem władzy przez prokuraturę i urzędy skarbowe zaczęły się dość dawno. To oznaka pewnej choroby, którą polska demokracja przeżywała i która wciąż trwa


http://www.polskatimes.pl/artykul/403487,bugajski-ziobro-to-psychopata-to-wada-ktorej-sie-nie-wyleczy,2,id,t,sa.html
@ghostface: problem w tym, że za rządów Kaczyńskiego nie dochodziło do takich patologicznych sytuacji. Jak na razie wiadomo tylko o aferach związanych z rządami SLD i PO. Wszelkie komisje dotyczące śmierci Barbary Blidy, komisja naciskowa lub ostatni proces dotyczący dr. G. nie potrafiły udowodnić rzekomych nadużyć władzy za czasów rządów PiS. Skoro takie to straszne rządy były, czemu po dziś dzień, mimo sprzyjającemu do tego klimatu politycznemu, nie udowodniono żadnych "zbrodni
@ghostface: to jest szeroka interpretacja filmu, z którą mogę się zgodzić. Bardziej szczegółowa to jednak ta dotycząca ukazania działającego w Polsce układu polityczno-biznesowego.

Natomiast ten leming, którego miałem nieszczęście usłyszeć wychodząc z kina odebrał ten film jako krytykę rządów Kaczyńskiego... a przecież o tym ten film nie jest.

Dodatkowo jeśli film jest oparty na faktach, to nie może dotyczyć hipotetycznych działań rządu Kaczyńskiego, bo takich działań po prostu w rzeczywistości nie
@ghostface: jeśli widział tam rządy Kaczyńskiego, to wykazał się jedynie własną głupotą i wypranym mózgiem przez media, które nawkładały mu do łba rzeczy o rzekomych zbrodniach rządów Kaczyńskiego, których w rzeczywistości nie było.
@Derpin:

jeśli widział tam rządy Kaczyńskiego, to wykazał się jedynie własną głupotą i wypranym mózgiem przez media, które nawkładały mu do łba rzeczy o rzekomych zbrodniach rządów Kaczyńskiego, których w rzeczywistości nie było.


Oczywiście, za Kaczyńskiego było super. Głupi młodziak i głupi reżyser, który taką możliwość przewidział.