Wpis z mikrobloga

Siedlce. Grzywna za rasistowską mowę nienawiści w internecie
Karę 1,5 tys. zł grzywny wymierzył w środę siedlecki sąd rejonowy mężczyźnie oskarżonemu o zamieszczenie na jednym z portali rasistowskiego wpisu dotyczącego nielegalnych imigrantów z Afryki. Wyrok zapadł po dobrowolnym poddaniu się uzgodnionej karze.

"Rafała W. uznano za winnego zarzucanego mu czynu i wymierzono mu karę grzywny 100 stawek dziennych po 15 zł każda oraz obciążono kosztami postępowania. Wyrok jest nieprawomocny" - poinformował PAP Sąd Okręgowy w Siedlcach.

(...) Mężczyzna - z własnego profilu użytkownika o nicku "androgenius" - zamieścił komentarz o treści: "nielegalni murzyni z afrykańskiej pustyni trzeba zabić ich nożem a ciała wysłać za morze" (pisownia oryginalna).


http://wyborcza.pl/1,91446,18897876,siedlce-grzywna-za-rasistowska-mowe-nienawisci-w-internecie.html

Zdaje się, że chodzi o sadistica. Wykop następny? Portfele nasmarowane?

#neuropa #4konserwy #wykop #rasizm #uchodzcy #imigranci
  • 40
  • Odpowiedz
@Primusek: Tak jak duch pisze.

Lolz. To Ty chyba nie uważnie czytałeś. Napisali, że ostatnio zgłaszają się instytucje i osoby prywatne lub publiczne z żądaniem wydania danych. Jak wiadomo nie mają do tego prawa.


@Primusek: Ja nie wiem kto ma problemy z czytaniem, ale spróbuj jeszcze raz:

(...) I nawet jeśli w wielu sytuacjach podejmujemy walkę, to i tak prędzej czy później dochodzimy do momentu (np: wyrok sądu),
  • Odpowiedz
@Primusek: a może nikt nigdy nie zgłosił takiego incydentu, wtedy okazałoby się, że opisujesz przypuszczenia nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości. To jest najbardziej prawdopodobne. Gdyby umarzano takie sprawy, to osoby zgłaszające incydenty na pewno by to nagłośniły.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: zalozmy, ze chlop zlamal prawo i kara mu sie nalezy jak psu zupa. Teraz, jak to #!$%@? jest, ze mozna byc #!$%@? #!$%@?, niczego nie potrafic, stawiac wlasne interesy ponad interesy Panstwa i narodu, podejmowac decyzje razoco sprzeczne z wola wiekszosci, lamac prawo na kazdym kroku, a i tak wciaz jest sie premierem duzego kraju w Europie. Zaden sad, zadna prokuratura do niczego sie nie #!$%@?. #pdk
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Jak dla mnie to koleś ostro pojechał po bandzie i mimo, że jestem wielkim zwolennikiem wolności słowa, to jakoś nie mam argumentów żeby go bronić. Na wypoku tego typu komentarze są przez administrację dość sprawnie usuwane, więc ryzyko wejścia na ścieżkę prawną jest mniejsze.
  • Odpowiedz
Koniec świata, oto my biali we własnym kraju zaczynamy być szkalowani, przecież takie postępowanie tylko zaognia w nas nienawiść do czarnuchow i ciapakow
  • Odpowiedz