Wpis z mikrobloga

@Qzwxecrv: co do obalania rebuliki, to twoja osobista decyzja, bo to zależy czy wolisz grać republiką, czy nie.
Twoje zmartwienie na początku, to tak jak na wiki napisali - moskwa. Po pokonaniu moskwy już sobie hulasz i robisz co chcesz.
ps
no jeszcze trzeba uważac, żeby scandynawia nie powstała, bo lubi blobować na wschód i tak samo rzeczpospolita.
@Qzwxecrv: nie obalaj republiki, bo wtedy zmarnujesz swoją najlepszą ideę (+0,5 tradycji republikańskiej rocznie). Co do strategii, to najważniejsze jest znalezienie jakichś silnych sojuszników (żeby Moskwa bała się na ciebie napaść), a potem wykorzystać moment słabości Moskwy i ją zniszczyć. Jak już zjednoczysz Rosję, to powinno pójść z górki. Jeżeli będzie taka możliwość, to spróbuj zgarnąć Gdańsk (darmowa westernizacja).
@Xardin: @InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: @Dare: Zostałem przy republice ale wprowadziłem dyktaturę dla władcy 4/6/4( ͡° ͜ʖ ͡°). Uznałem że nie ma co iść w kolonie,mam zamiar podbić cała kulturę ruska od Litwy i zapewnić pełny transfer z Kijowa. Gdańsk podbity czekam tylko aby wygasły chęci powstańcze i westernizacja czeka. Powiedzcie czy tworzyć Rosję bo z tego co pamiętam po grze Moskwą strasznie pogorszyły mi się relacje z
@Qzwxecrv: tworzenie rosji daje Ci kory(albo claimy nie pamietam) na cały region rosyjski, stąd pogorszenie stosunków.
sprawdź sobie idee na wiki, czy po zmianie na Rosję się zmieniają, bo wydaje mi się, że tak.
Kolonizować w sumie warto, bo całą syberię masz dla siebie. Tylko Rosją grałem dawno, przed tymi wszystkimi śmiesznymi paczami i wtedy się budowało fabryki w regionach z futrem i się pływało w złocie, po którymś ostatnim paczu