Wpis z mikrobloga

Mirkowie specjaliści od #iphone #ios mam #pytanie . Gdzie odblokować francuskiego(orange) iPhone 5c (najlepiej we #wroclaw)?? Jakiś czas temu mój rodziciel przywiózł od siostry z Francji takowego - u mnie w mieście powiedzieli mu że sciagniecie blokady będzie kosztowało 400zł (xD sick!). Więc wrzucił go do szafki i olał sprawę. Różowy zgubił tydzien temu na wczasach swój telefon więc postanowiłem odkurzyć tego francuskiego iphona i cos z nim zrobić. Znalazłem to o : http://simlock24.pl/sim-lock/259/Odblokowanie_Simlock_na_sta%C5%82e_iPhone_sie%C4%87_Orange_Francja/ - pytanie czy ktoś korzystał z ich usług??? Na arredrogo też jakiś chachment ściąga simlocki ale już 2xdrożej : http://allegro.pl/simlock-iphone-4s-5s-5c-6-6-sfr-francja-w-5min-fv-i5224038132.html
Co zrobić, co wybrać, jak żyć Miraski??
#kiciochpyta
  • 28
@Catch_UP: Ze strony Orange:

Apple

Wszystkie modele
1. Zainstaluj kartę innego operatora w iPhonie (sprawdź czy masz naładowaną baterię).
2. Włącz urządzenie i wprowadzić kod PIN.
3. Uruchom aplikację iTunes na komputerze z dostępem do Internetu.
4. Podłącz iPhone do komputera.
5. Aplikacja iTunes automatycznie wykryje urządzenie i rozpocznie proces odblokowania.
6. Proces odblokowania może potrwać od 2 do 30 minut w zależności od prędkości transmisji łącza internetowego.
7. Zakończenie procesu
@Diabl0: Taak, tylko że :
"Odblokowanie w salonie Orange

Przygotuj dokumenty potrzebne do zdjęcia blokady:

kartę gwarancyjną
paragon lub fakturę potwierdzającą zakup telefonu
dowód osobisty
numer IMEI aparatu "

.... karta gwarancyjna i paragon zostały we Francji :)
@Mulek05: @me_how: @Diabl0: @manikcs: @prawdziwek: Dobra Panowie sprawa jest jednak bardziej zagmatwana. Ojciec teraz ciut dokładniej wyjaśnił o co chodzi z "blokadą" :) Samo ściągnięcie simlocka to pikuś. Chodzi o odblokowanie konta iphone(??) - jest to stary telefon szwagra który to ma utworzone konto na tym telefonie, był to jego stary iphone. Teraz wkładając polską kartę telefon się całkowicie blokuje (sprawa simlocka?). Po włożeniu francuskiej karty mojej
@Hub99ert: "nic nie zrobisz" - stąd ta cena u specjalistów 400-500zł - chcieli chyba wymienić procesor czy jakiś #!$%@? odpowiadający ze te konto iCloud, także "coś" da się zrobić, ale sie raczej nie opłaca
@fstab: Ehh no trudno. Sprawa rozwodowa póki co jest na tyle gorąca że ze szwagrem się nie da normalnie gadać...telefon więc zgnije w sztumie=szafce ( ͡° ͜ʖ ͡°)