Wpis z mikrobloga

@maniakbitcoin: Mówiąc szczerze to myślę że jedyny właściwy kierunek dla kursu tej waluty to południe. Nie widzę dosłownie żadnego argumentu za tym, aby ktokolwiek nowy inwestował w tą walutę. Dziwię się strasznie że ma jeszcze tak dużą kapitalizację. Najlepszy okres już przecież za nią.
  • Odpowiedz
@adrix: kurs jest pod manipulacją, dlatego trzyma poziom, i schodzi coraz niżej. Poziom cenowy trzyma też ze względów rozbudowanej infrastruktury, dużej liczby osób zaangażowanej w ten rynek. Nie ukrywajmy ltc trochę lat ma :)
  • Odpowiedz
Co rozumiesz że trzyma poziom bo jest pod manipulacją? Czyli sugerujesz że grube ryby zapakowane w litecoina starają się co jakiś czas pompować trupa, tak?

Jeżeli chodzi o drugi argument, no to tutaj rodzi się takie pytanie "Po co inwestować w relatywnie słabo dokapitalizowany klon bitcoina, który ma XX razy mniejszą popularność wśród społeczności, nie wspominając już o infrastrukturze?". Ja żebym miał chociaż 1 litecoina to już dawno wszystko władowałbym w bitcoina,
  • Odpowiedz
@adrix: widziałeś vol? Huobi i Okcoin ma obroty liczone w milionach dziennie.

Nie chce mi się na wykres spoglądać teraz ale od przeszło miesiąca czy dwóch to #ltc prowadził kurs #btc. Ja codziennie po kilka godzin siedzę nad wykresami to widzę co się dzieje, teraz następują próby wyrwania się ze wzajemnej korelacji tych dwóch krypto.
  • Odpowiedz
@adrix: nie da się sztucznego ruchu zrobić zmieniając poziom cen o 1-2 yuany, uwierz mi na altach było ciężko takie rzeczy robić, manipulując rynkiem musisz mieć odpowiedni kapitał, a tutaj na LTC rozwiniętym rynku masz i daytraderów, i kopaczy ,którzy od razu urobek zrzucają, bagholderów którzy się wyłamują. itp. Generują ruchy sztuczne też ale to wtedy objawia się zmianą o części yuana lub jest to ruch zrobiony w miejscu :)
  • Odpowiedz