Wpis z mikrobloga

Wpiszę co CV*... Języki obce -- Esperanto, znajomość podstawowa


Co to oznacza znajomość podstawowa? Moim zdaniem wypada potrafić powiedzieć kilka zdań w języku, który umieszczamy w CV.

(*) Dlaczego wpisywać umiejętność Esperanto w CV?

Umiejętność dogadania się w różnych językach jest bardzo ceniona na tzw. rynku pracy. Obstawiam, że rekruter nie będzie wiedział co to jest Esperanto i zapyta się o szczegóły. Zaintrygujemy go!

A co jeżeli zapyta Kial vi lernas Esperanton? A co jeżeli rekruter zna Esperanto? Tak wiem, większe szanse wygrać szóstkę w lotto...

Dlaczego uczysz się esperanto?

Kial vi lernas Esperanton?


To jest trudne pytanie. Lubię Esperanto, bardzo! Uważam, że to wspaniałe, gdy moge mówić z moimi przyjaciółmu i nikt nas nie rozumie. Cóż, lubię języki. Chcę udowodnić, że mogę się nauczyć Esperanto, które jest prostym językiem.

Tiu estas malfacila demando. Mi ŝatas Esperanton tre multe! Mi pensas ĝin estas granda kiam mi povas paroli kun miaj amikoj kaj neniu komprenas nin. Nu, mi ŝatas lingvojn. Mi volis pruvi, ke mi povas lerni Esperanton, kiu estas tre simpla lingvo.


Jak długo uczysz się Esperanto?

Kiom longe vi lernas Esperanton?


To są trzy miesiące

Estas tri monatojn.


Ale nie uważasz, że to nie jest użyteczne?

Sed .., cxu vi ne opinias, ke ĝi ne estas utila?


.............. Jak byście odpowiedzieli na takie pytanie?

#esperanto #mirkolecionoj <-- autorski tag
  • 7
  • Odpowiedz
@GrizaLupo: Powiem, ze esperanto czasem się przydało w cv. Już na kilku rozmowach o pracę, rekruter pytał się mnie co to za język i czy mogę coś w nim powiedzieć. Często byli pod wrażeniem :D
  • Odpowiedz
@GrizaLupo: Powiem, ze esperanto czasem się przydało w cv. Już na kilku rozmowach o pracę, rekruter pytał się mnie co to za język i czy mogę coś w nim powiedzieć. Często byli pod wrażeniem :D


@Baranito: a coś z tego wynikło?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Belzebub: aleś pan odkopał temat. Przez te 5 lat to 3 razy zdążyłem zmienić pracę, za każdym razem na lepszą. Może nie dzięki znajomości esperanto, ale na każdej rozmowie o pracę była o nim mowa i kojarzyli mnie właśnie przez to.
  • Odpowiedz