Wpis z mikrobloga

@Hyakinthos: co za jelop, laptop z mocnym gpu = przepis na 2 lata #!$%@? i strate sporej ilosci pieniedzy

oo patrzcie jaki jestem mainstream, mam laptopa do grania dalem za niego tylko 4k cbl aaaa i zapomnialbym ja studiuje prawo POWTARZAM prawo i mam laptopa do grania

#!$%@? ze ten lapek kleka po 4h ciaglego grania nie mowiac o twoich rekach czerwonych od oparzen

super laptop #!$%@?
@v00: potwierdzam, wlasnie z takiego pisze, grafa padla po 3 latach dosyc intensywnego uzytkowania, aktualnie tylko zintegrowana z core i3 mnie podratowywuje... w planach blaszak za 1,5k pewnie z paroma uzywanymi czesciami bo na tym czyms sie grac po prostu nie da...
@v00: @cup12552: Tam gadasz. Ja mam Asusa N551JM (i7, ssd, 8gb ram, gtx 860) i w Wiesława 3 spokojnie idzie pograć na high (niektóre rzeczy na mid, niektóre na ultra, rozdziałka 1366x768 ~30fps). Jakieś tam WoTy, Crysisy i CS:GO również na fullu śmigają ~60 fps +. Throtllingu nie ma, grzać się nie grzeje pod rękami, a do tego nawet nie dmucha jakoś głośno (co akurat i tak by mi nie
@mfind:

Throtllingu nie ma,

N551JM, podobnie jak jego bliźniak trochę throttluje, więc to nieprawda.

grzać się nie grzeje pod rękami,

On nie, ale y50-70 już jak najbardziej tak, zobaczymy jak będzie z jego następcą y700, gdzie trochę przeprojektowali układ chłodzenia i jego położenie.
@Hyakinthos: Akurat prawo jest typem kierunku na którym dobry laptop jest absolutnie niepotrzebny. Wystarczy taki co obsłuży duże pdfy i pliki w wordzie bo przecież żadnych projektów graficznych, inżynierskich itp. robić nie będą.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pustulka: No mi nic nie throttluje na szczęście ile i w co bym nie grał (lapek ogólnie jest odpalony 24/7 i przy zwykłym użytkowaniu nie robi się nawet delikatnie ciepły, podczas grania jeśli go dłuższy czas nie czyszczę to potrafi się zrobić dobrze ciepły, ale nie irytująco, natomiast przy full drożnych wylotach jest chłodno i elegancko) :P

Wcześniej miałem jeszcze K53sv i też nie było żadnego throttlingu, ani grzania.

Ale np.
No mi nic nie throttluje na szczęście ile i w co bym nie grał


@mfind: Mogę się z tobą założyć o co chcesz, miałem N551/G551J przez dłuższy czas i nawet po wymianie pasty zdarza mu się zrzucać taktowanie cpu i gpu, dla gpu są to 82 stopnie dla wersji JM i 78 dla JW na zwykłej wersji biosu oraz 82 na becie. Jeżeli chodzi o procesor to musiałbym poszukać logów z
@Pustulka: Ale to nie ma o co się zakładać z tego co wiem to różne modele się trafiają. Tak samo z tym przeklętym GE60DX niektórzy ludzie pisali w internecie, że nigdy nie mieli czegoś takiego jak throtlling, na filmikach na YT też jakoś normalnie grali i nie było widać ścin, a u mnie tragedia. Całkiem możliwe, że w tym N551JM udało mi się trafić na wersję bez throtllingu (co w sumie
Ale to nie ma o co się zakładać z tego co wiem to różne modele się trafiają.

To jest ustawione odgórnie przez bios, a same laptopowe haswelle słyną z nie doszacowanego tdp i throttlingu.

@mfind:

Całkiem możliwe, że w tym N551JM udało mi się trafić na wersję bez throtllingu (co w sumie dziwne, bo przecież układ chłodzenia jest wszędzie taki sam to dlaczego w innych miałoby być lepiej, a w innych
@Pustulka: No spieram się, bo jak chce w coś pograć to gram i nie mam żadnych odczuwalnych spadków i jestem szczęśliwy i nie stresuję się i w ogóle spoko :P Może w takim razie tutaj taktowanie zniża się stopniowo powiedzmy o 5-10 mhz, a w międzyczasie w grze zmieni się scena na mniej wymagającą i tym samym zmniejszy się zużycie i temp więc wraca do bazowego taktowania dlatego nawet nie wiem
@BlackDave: Padaja glownie z przegrzania i braku czyszczenia - w wiekszosci wypadkow wystarczy takiego wyczyscic raz na 3-4 miesiace i temperatura spokojnie spada o nawet te 15-20 stopni (tak bylo w moim przypadku, z ~90-100 do spokojnych ~70 w szczycie) no i wspomniane wczesniej rozlutowywanie sie elementow wlasnie ze wzgledu na wysoka temperature... ale to wynika juz bardziej ze wzgledu na regulacje dotyczace lutowan (cyna tylko bezolowiowa, ktora o wiele slabiej
No spieram się, bo jak chce w coś pograć to gram i nie mam żadnych odczuwalnych spadków i jestem szczęśliwy

Może w takim razie tutaj taktowanie zniża się stopniowo powiedzmy o 5-10 mhz

nie mam żadnych odczuwalnych spadków


@mfind:
Wszystko zależy od tytułu i poziomu ustawień, bardziej wymagające, które obciążają mocno zarówno gpu jak i cpu będą powodowały throttling, bo temperatury będą dochodzić do pewnych progów, dla GPU jest to co
źródło: comment_kDSI09LTlSUWv3v59M4kXFj5NyAc2u7l.jpg
@Pustulka: Far crya nie mam, ale Crysis 3 tak jak wcześniej mówiłem śmiga bez żadnych ścinek, detale gdzieś pod full podchodziły oprócz rozdziałki
Crysis 3 tak jak wcześniej mówiłem śmiga bez żadnych ścinek, detale gdzieś pod full podchodziły oprócz rozdziałki


@mfind: Nigdzie nie pisałem o ścinkach, ale o throtlingu, który w tym tytule na 551 z całą pewnością zachodzi. Choćbyś się nie wiem jak się upierał to jeżeli nie nałożyłeś tam Coollaboratory Liquid Ultra to masz tak samo jak cała reszta.
@Pustulka: Po urlopie aż sprawdzę :P Tylko tak jak mówię dla mnie throttling oznacza nagły spadek o kilkanaście-kilkadziesiąt fps przez co masz ochotę wywalić lapka za okno ;) Spadki rzędu 1-5 fps nie biorę nawet pod uwagę, bo nie wpływają na komfort grania :)
@sopelinho:
HP Compaq 8200 i5 3,4 GHz 6MB WIN7 + 8GB ramu + dysk 1TB (1200zł, z nośnikiem windows 7 i wysyłką)
Do tego dokupiłem jeszcze nVidia GTX 750 Ti (400zł)
Monitor Dell 22'' 2209WA - 330zł
Coś jeszcze dołożyłem - wyszło 1995zł (czy jakoś tak).

Wszystko używane. W tych pieniądzach podobnego zestawu na nowych się nie złoży. Sam dobry procesor będzie kosztował 600-900zł. A gdzie reszta?
@Hyakinthos: Nie ma to jak przerost formy nad treścią. I to prawo, do którego potrzeba tyle RAM-u, taką grafikę i procesor...
To ja na inżynierce mam jakiegoś gównianego szajsunga i3, który kosztował 3 lata temu ~1700 zł., a i tak żałuję, że go kupiłem. Spokojnie wystarczyłby mi mój stary, 11-letni, stacjonarny komputer z Celeronem 2,53 GHz i 2 GB RAM-u.
@v00: pozdrawiam specjalistę, mi ludzie dalej nie wierzą, gdy opowiadam, jak przy sesjach w L4D poparzyłem sobie dłoń. Laptop dalej ma ciemną plamę w tym miejscu (obudowa wygładziła się, reszta jest matowa) ( ͡° ͜ʖ ͡°)