Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam problem. Rok temu moja narzeczona kupiła samochód, który ubezpieczyła (OC) w PZU, jak zawsze do tej pory. Zapłaciła 300zł ubezpieczenia, ponieważ ona jest jedynie współwłaścicielem a właścicielem jest jej tata, mający 60% zniżki.
Problem pojawił się, gdy po miesiącu otrzymała telefon z PZU, że ma jeszcze dopłacić 161zł, ponieważ okazało się, że nie przysługuje im zniżka na ten samochód, bo ona jako współwłaściciel nie ma jeszcze pełnej zniżki.
Jako, że umowa podpisana leży w domu, prawo nie działa wstecz (nigdy nie słyszałem o podobnej sytuacji, sam brałem zniżki mając samochód wspólnie z rodzicami) i gość żądający dopłaty nie był zbyt miły, to postanowiliśmy, że nie damy się terroryzować.
Pytanie do was mirki, czy oni mają w ogóle prawo żądać tej dopłaty i straszyć komornikiem?
Od niemal roku wysyłają listy i dodzwaniają się do jej taty.
Dodam, że kobieta wystawiająca to ubezpieczenie znikła i już tam nie pracuje.

Pomóżcie mirki dobrą radą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pzu #prawo #oc #wykopefekt #pomocy
Rabsztok - Hej mirki, mam problem. Rok temu moja narzeczona kupiła samochód, który ub...

źródło: comment_WoNjyj0mQiSdRMTGG5LvZBpONVAPdv0L.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szymon_jude: To nie był błąd wewnętrzny tylko błąd agenta i nie jestem pewien co w takim przypadku ale wydaje mi się, że nic ponieważ pod każdą polisą jest "drobnym druczkiem", że klient podał dane zgodne z prawdą ale tu sytuacja jest nieco inna bo klient nie skłamał ponieważ pewnie nie został nawet o to zapytany.
  • Odpowiedz
@fromasz56: No właśnie, na polisie nie jest uwzględniona, a agent dopiero się zorientował o swojej pomyłce po 3 miesiącach, więc pytanie, czy można zlekceważyć te żądania zapłaty, czy jednak oni mają prawo po swojej stronie.
  • Odpowiedz
@Rabsztok: W przypadku agenta wyłącznego, który sprzedaje jedno towarzystwo ubezpieczeń nie musi on posiadać OC agenta i odpowiedzialność bierze za niego zakład ubezpieczeń. Z racji tego, że ten agent już nie prowadzi działalności to ciężko będzie cokolwiek wyegzekwować. Napisz skargę do PZU na tego agenta (gdzieś masz pieczątkę pewnie lub imię i nazwisko).
@pplx: Tu też dochodzi odpowiedzialność swoich czynów i jeżeli ja pisze polisy dla klientów to
  • Odpowiedz
@Rabsztok: Wiec jest tak jak mówi @fromasz56, nie policzyli Ci zwyżki z tytułu wieku, ewidentny błąd agenta, ale to narzeczona podpisała polisę i oświadczyła że wszystkie informację są zgodne z prawdą. Mają pełne prawo żądać od Was dopłaty.
  • Odpowiedz
@Rabsztok: najprawdopodobniej podałeś zniżki w wysokości 60% a takich nie było. Nie było weryfikacji w UFG, tylko wasze oświadczenie. PZU zweryfikowany i naliczyć zniżki poprawnie. Będziesz niestety musiał dopłacić. Opcja druga. Ile lat ma twoja narzeczona? Może agent błędnie nie naliczył zwyżki za wiek?
  • Odpowiedz