Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam problem. Rok temu moja narzeczona kupiła samochód, który ubezpieczyła (OC) w PZU, jak zawsze do tej pory. Zapłaciła 300zł ubezpieczenia, ponieważ ona jest jedynie współwłaścicielem a właścicielem jest jej tata, mający 60% zniżki.
Problem pojawił się, gdy po miesiącu otrzymała telefon z PZU, że ma jeszcze dopłacić 161zł, ponieważ okazało się, że nie przysługuje im zniżka na ten samochód, bo ona jako współwłaściciel nie ma jeszcze pełnej zniżki.
Jako, że umowa podpisana leży w domu, prawo nie działa wstecz (nigdy nie słyszałem o podobnej sytuacji, sam brałem zniżki mając samochód wspólnie z rodzicami) i gość żądający dopłaty nie był zbyt miły, to postanowiliśmy, że nie damy się terroryzować.
Pytanie do was mirki, czy oni mają w ogóle prawo żądać tej dopłaty i straszyć komornikiem?
Od niemal roku wysyłają listy i dodzwaniają się do jej taty.
Dodam, że kobieta wystawiająca to ubezpieczenie znikła i już tam nie pracuje.

Pomóżcie mirki dobrą radą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pzu #prawo #oc #wykopefekt #pomocy
Pobierz
źródło: comment_WoNjyj0mQiSdRMTGG5LvZBpONVAPdv0L.jpg
  • 37
@Rabsztok: Mialem podobnie ale z AC tez w PZU. U mnie skonczylo sie tak, ze agent, u ktorego ubezpieczalem zaczal interwencje i ostatecznie anulowali mi "dodatkowy dlug" ale jakies pol roku byla z nimi walka i tez straszenie komornikiem. Po tym epizodzie pozegnalem sie ostatecznie z PZU.
@Rabsztok: PZU taryfikuje po starszym kierowcy czyli po jej tacie skoro był współwłaścicielem i domyślam się, że miał większe zniżki niż ona. Na piśmie nie ma nic o wyrównaniu tylko o opłacenie zaległej składki, więc to tez jest niespójne. Nie chcę osądzać ale to co napisałeś jest niemożliwe( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako, że umowa podpisana leży w domu


@Rabsztok: ale jeszcze raz. Podpisała umowę z PZU na ubezpieczenie auta - i tak wskazano jaką kwotę ma zapłacić, a potem okazało się, że "ktoś" się pomylił i jednak o te 161 więcej powinni policzyć?
@Adams_GA: Oj tam, ale to wina ich pracownika, że tego nie ogarnął. W takim momencie powinni chociaż zaproponować anulowanie usługi i zwrot pieniędzy, ale oni tego nie dopuszczają. Płać i płacz.
@pplx: nie, nie jest to możliwe.
Taryfikując klienta w PZU jak jest dwóch współwłaścicieli zniżki są brane TYLKO z tego co jest starszy. Nawet w przypadku kiedy córka miałaby większe zniżki niż ojciec to taryfikacja byłaby po ojcu i nie miałoby to kompletnie znaczenia jakie zniżki posiada córka.
@Rabsztok: W kazdym starostwie powiatowym jest rzecznik praw konsumenta, pomaga za darmo. Proponuje najpierw tam sie udac i naswietlic sprawe. Mi pomogl w kilku sytuacjach (co prawda ze sklepami, ale podobne okolicznosci)
@fromasz56: Dokladnie tak mialem, samochod na ojca i na mnie i znizki z niego. Po oplaceniu skladek u agenta dostalem pismo, (zaadresowane tylko do mnie), ze mam niedoplate. Poprostu niedoplate. Z czego ta niedoplata wynikla doiwedzialem sie dopiero przez telefon.
@pplx @fromasz56 To tutaj gość tłumaczył się tym, że ich pracownik nie doliczył zwyżki za tą moją narzeczoną. Nie wiem jakiego rodzaju niby miałaby być ta zwyżka. Do tej pory nigdzie nie prowadziła, ledwo odebrała prawo jazdy i to pierwszy jej samochód. No i w dodatku z tego co piszecie, to jej zwyżki nie są ważne, bo liczy się tylko jej tata.
@Rabsztok: też miałem auto jako współwłaściciel z tatę i teraz motor tak samo, ubezpieczalnia bierze wszystkie zniżki od ojca - zmniejsza je o jakąś tam wartość, bo ja nie mam pełnej zniżki. Może w Twoim przypadku jest podobnie, tylko dopiero teraz się skapneli, że nie naliczyli za Ciebie tej zwyżki?