Wpis z mikrobloga

@Ofacet: nie, na pewno nie zasługuje na pomnik "wdzięczności" postawiony przez samych sowietów. naucz się jeden z drugim w końcu, że to był AGRESOR. czy hitlerowcom też mamy pozwolić postawić pomniki nazwane "pomniki wdzięczności żołnierzom hitlerowskim poległym na tej ziemi"?
osobiście mogę się zgodzić na pozostawienie tego pomnika z tablicą informacyjną obok: czym wsławili się żołnierze armii czerwonej w Polsce, do jakich skutków doprowadziła polskich żołnierzy wiara w "sojusz" i jak
@InspektorDupa: ale przecież każde dziecko jest edukowane aby wiedzieć o tym czym się skończyła w sensie politycznym rosyjska kontrofensywa. Ewentualne tabliczki są zbędne.
Niemcy to akurat trochę inny worek kartofli, ponieważ byli oni de facto agresorami. W momencie walk w Polsce w 44 i 45 roku byliśmy wtedy sojusznikami.
@Leniek: ale co się napinasz cumplu. Czy ja się ustosunkowalem do tego? Ja i ty wiemy ze ten sojusz był jak z koziej dupy trąbka.
Ale śmierć tych ludzi, wyciagnietych ze swoich chat na Syberii żeby walczyć za #!$%@? wasacza i za matulke rasije jest tragiczna. Z szacunku do tych ludzi warto pozostawić przynajmniej kilka pomników upamiętniających ich ofiarę. Koniec końców mieliśmy wspólnego wroga
@Ofacet: na twoim przykładzie widać, że edukacja dzieci w Polsce w tej kwestii zawodzi. nie, Niemcy nie są żadnym innym workiem kartofli. Niemcy byli agresorem od zachodu, Sowieci byli agresorem od wschodu. od początku ich wkroczenia na ziemie polskie, oddziały wojska polskiego były rozwiązywane, natomiast polscy żołnierze, zwłaszcza ci wyżsi rangą byli aresztowani przez politruków, co się z nimi stało potem, na szczęście już mamy jako taką świadomość. zbędne są jedynie
co ma piernik do wiatraka? nikt tu nie mówi o braku szacunku dla ŻOŁNIERZY jako każdego pojedynczego człowieka, którzy oddali życie, tylko o stawianiu pomników WDZIĘCZNOŚCI całej armii okupanta, która tym bardziej w Warszawie żadnej krwi nie przelała, poza patrzeniem na tą, która była przelewana w oczekiwaniu na "sojuszniczy" ratunek.
odbiję piłeczkę - to może jeszcze należy postawić pomniki bohaterskim oddziałom armii czerwonej, które rabowały wsie na wschodnich rubieżach, albo tym, które