Wpis z mikrobloga

#!$%@?, właśnie się dowiedziałem ile zarabia "informatyk" w urzędzie gminy mojej babci (około 8 tys mieszkańców)... Końcówek około 60, także roboty sporo. Babcia myślała że ja też tyle zarabiam... :>

Uwaga




#informatyka #komputery #informatykmops #pracbaza (przepraszam @Niewierny_Mops za tag, ale przerażają mnie płace w budżetówce)
  • 80
@RottenKitten: @ediz4: Można mieć 3x CCIE i zarabiać 1200 (euro, dniówką, na kontrakcie) a można też "opiekować" się siecią na 15 komputerów, nie mając pojęcia co to jest BGP czy OSPF.

Według mnie, za niestresującą pracę (jaki on ma stres?) i lekką - to jest adekwatne wynagrodzenie.
@PIERWSZY_KOMENTARZ: dzięki za info. Zatrudniam 15 osób i bylem ciekaw jak uzasadnisz to, że nisko wykwalifikowany pracownik powinien zarabiać powyżej średniej na swoim stanowisku. I tak jak myślałem: to tylko chciejstwo. Chciałbyś, żeby po prostu zarabiał więcej. Ja też bym chciał, ale realia są takie, że za pracę płacimy obecnie tyle ile jest warta i tyle za ile ktoś chce wykonywać powierzone obowiązki.
@Pienio69: No faktycznie. Sieć się wypierdzieli a urząd musi działać - zero stresu. Widzę że teraz poziom płacy się mierzy stresem. Ci nasi wykopowi programiści za 15k co pracują jako freelancerzy w tropikach to powinni wtedy zarabiać po 1k
@ediz4: Napisałem o 5 kompach w jednym pokoju :) Wiesz, chodzi mi o to, że może być switch szkieletowy, gniazdka porobione elegancko i kabelki zbiegające się w patch panelu. A może być też "mydelniczka" dlinka na pokój i heja! Nieogarnięte grażyny nie wiedzą, że może być lepiej, a taki "admin" może nie mieć aspiracji na więcej. 1600 to mało jak na administratora, ale jak na studenta - helpdesk to spoko na
@murgal: Ale budżetówka ma pierdyliard dodatków. Ja tam nie narzekam. Pracuje w budżetówce,praca lajtowa, może pensja dupy nie urywa ale jak się zliczy premie,grusze,wysługę lat itp itd to wcale dramatu nie ma.
@RottenKitten: starsi ludzie nie lubią zmian,
Istnieje też przekonanie, że każda rządowa posada to ciepła posada. Nawet jeśli nie super płatna, to dużo pewniejsza niż każda inna.
Co jak co, ale trzeba odpalic coś naprawdę dużego, żeby dostać zwolnienie z urzędu.
@fuser: Rozumiem to podejście i to, że pracownikom płaci się najmniej ile się da, żeby mieć wykonaną pracę - w końcu kto chciałby dzielić się zyskiem? Traktuj to jako apel o regularne zwiększanie wszystkich płac (w tempie wyższym niż wskazuje inflacja), jako środek do rozwoju państwa poprzez zwiększenie popytu.
@Pienio69: A może sobie pozwolić żeby nie działać 3h? Płacę się powinno regulować poziomem odpowiedzialności i umiejętności które się posiada a nie poziomem stresu na stanowisku
@RottenKitten: Oczywiście że się boi zmian - jak każdy. Z wiekiem to się potęguje.

1600 to mało jak na administratora, ale jak na studenta - helpdesk to spoko na początek :)...

Sęk w tym że podczas rekrutacji na takie stanowiska dość często wymaga się