Wpis z mikrobloga

O #!$%@? właśnie oglądam reportaż w holenderskiej TV z jednego z ośrodków dla uchodźców; 7-8 dorosłych facetów pokazuje zdjęcia swoich dzieci i żony i mówią, że oni uciekli przed wojną i mają nadzieję, że skończy się ona jak najszybciej i, że wtedy będą mogli sprowadzić swoje żony z dziećmi. Jeden przyjechał tylko z najstarszym synem; pewnie żona z dziećmi ma walczyć o pokój. O #!$%@?.
  • 21
@onlyangel: @Mirabelkowa: #!$%@?ąc od szczerości ich intencji, wcale nie jest tak, że oni zostawiają swoje żony z dziećmi po wioskach. najpierw uciekają do jakiegoś bezpiecznego ościennego kraju - Jordanii, Libanu, Turcji, tam zostawiają rodzinę w obozie dla uchodźców, a sami cisną dalej do Europy starać się o azyl. taka np. sześciomilionowa Jordania, która w 2007 reglamentowała wodę swoim obywatelom (byłem, widziałem) z powodu nikłych zasobów własnych, przyjęła ponad 2 mln
@onlyangel: a nie pomyślałaś, że uciekli bo inaczej by ich powołali do walki po którejś ze stron?
Podczas wojny kobiety i dzieci niekoniecznie mają najgorzej, zwłaszcza jak mieszkają w pewnej odległości od strefy walki
a nie pomyślałaś, że uciekli bo inaczej by ich powołali do walki po którejś ze stron?

Podczas wojny kobiety i dzieci niekoniecznie mają najgorzej, zwłaszcza jak mieszkają w pewnej odległości od strefy walki


@pozmu: No tak, bo to normalne, że uchodźcy to głównie młodzi mężczyźni, zawsze tak było co nie? :D
@Trzyszcz: normalne, że najpierw mężczyźni uciekają zostawiając całe rodziny, np. z PL do USA gdy wojna była coraz bliżej, tam załatwiali mieszkanie, pracę itp. itd.
@onlyangel: Oglądałem tylko przez moment TV, jakieś wiadomości. Gościu powiedział: Zapłaciłem 8 000 za transport czy przekroczenie granicy i że zostawił rodzinę. Wychodzi na to, że uciekł i jeszcze zostawił rodzinę bez pieniędzy. #!$%@? do potęgi n-tej.