Wpis z mikrobloga

Cześć,
Miałem dziwne problemy w nowo zakupionej lagunie II - po naciśnięciu przycisku opuszczania szyby pasażera padała elektryka (wyłączało się radio, zegary, silnik gasł). Po puszczeniu przycisku wszystko wracało do normy. Zacząłem szukać i zobaczyłem, że coś było kombinowane przy tym czymś co widać na zdjęciu. Po wyjęciu tego z miejsca gdzie to było założone wszystko zaczęło działać prawidłowo - jak się wciśnie to zielone coś na końcu to elektronika zaczyna świrować. I tu moje pytanie - co to w ogóle jest i do czego to służy?
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #renault #laguna #renaultlaguna
kromka - Cześć,
Miałem dziwne problemy w nowo zakupionej lagunie II - po naciśnięciu...

źródło: comment_xMRLzPe44Jmp71y1OIkrEacJv2L5qbJM.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adirys: On się nie blokuje - ten zielony wihajster sprężynuje. On był założony w takim miejscu, że obudowa zapewniała, to że był cały czas wciśnięty.
  • Odpowiedz
W sumie to nie za bardzo wyobrażam sobie co to może być, ale mogę jutro sprawdzić jak to jest podłączone u mnie jeżeli opiszesz dokładniej gdzie to się znajduje. Ew. jakiś opis, numer złączki lub cokolwiek podobnego, to mogę popatrzeć na schemacie.
  • Odpowiedz
@caffe: Jak ściągniesz tą klapkę, na której masz ustawianie wysokości świateł, podświetlanie liczników to mniej więcej 40cm na wprost i to jest zaczepione na takim plastyku. Jakbyś mi zrobił jakieś fotki tego to był bym wdzięczny.

@TheSnt: Właśnie patrzyłem na nie na allegro - trochę podobny, ale nie do końca tak samo wygląda. Dodatkowo on chyba jest pod sprzęgłem prawda? Myślisz, że jest sens oddawać skoro z wyciągniętym
  • Odpowiedz
@kromka: Słuchaj, ja jestem elektrykiem własnie i widzę, że coś jest zdecydowanie nie na swoim miejscu. To "coś" to bez dwóch zdań czujnik sprzęgła / hamulca tyle, że jakoś dosztukowany i raczej od innego auta ( "GM" ? ). Ogólnie warto sprawdzić o co tu chodzi.
  • Odpowiedz
W związku z powyższym, trzeba by odtworzyć oryginał - znaleźć schemat i gdzie to jest podłączone. Swoją drogą zastanawiam się co ktoś chciał osiągnąć pchając to tam...
  • Odpowiedz
@caffe: Tempomatu nie mam, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :P Przełącznika do sterowania na kierownicy nie ma. Może poprzedni właściciel coś z tym kombinował i albo wymontował albo mu nie wyszło.
  • Odpowiedz