Wpis z mikrobloga

@fervi: Budżet nie za wysoki, dlatego decyduję się raczej na mixa i szukam w ich ofercie, bo mam jakieś zniżki z racji bycia stałym klientem sieci. A co do wymagań, pragnąłbym, żeby telefon chodził płynnie i cieszył, dotychczas nie miałem żadnego smartfona z prawdziwego zdarzenia, więc nie zaznałem zbyt wielu ich uroków.
@Pierwiastek_z_Czech: To żaden z nich nie jest z prawdziwego zdarzenia :P
Znając Play opłaca się kupić telefon teraz za 300-900zł i na kartę sobie doładowywać mniej kasy (na te same usługi).

Ja tam używam karty, bo nie chcę być na smyczy, ale co kto lubi :P
@Pierwiastek_z_Czech: Zależy od budżetu. Jak nie jesteś zdecydowany co do systemu, brałbym Nexus 4 (od biedy) i Nexus 5.

Dlaczego? Gdyż jak opanujesz sztukę wgrywania systemów, to sobie wymienisz Androida na coś innego. Niewiele telefonów takie coś umożliwia

Android ssie? SailfishOS! A jak on ... to FirefoxOS (i tak do znalezienia najlepszego systemu)

Sam myślę nad Virgin Mobile i może tam coś ogarniesz
windows phone mnie odstrasza brakiem aplikacji


@Pierwiastek_z_Czech: i dlatego kolega wyżej zadał pytanie o wymagania. jeśli chodzi o zwykłe codzienne użytkowanie to lumia 640 sprawdza się dobrze. gorzej jest z grami i snapchatem (a w zasadzie ich brakiem)

@fervi: nexus 4 jest jeszcze w normalnej sprzedaży? kilka miesięcy temu się nad nim zastanawiałam i nigdzie nie znalazłam nowego
@Pierwiastek_z_Czech: Mix się nie opłaca, drogi jest. Pomyśl czy nie lepiej wziąć czegoś na raty plus Virgin Mobile na kartę. A z tych 3 to najbardziej lumia. Nie zacina się a o aplikacje to też nie jest najgorzej. Masz lepsze czy gorsze zamienniki.
@Pierwiastek_z_Czech: Mix się nie opłaca, drogi jest. Pomyśl czy nie lepiej wziąć czegoś na raty plus Virgin Mobile na kartę. A z tych 3 to najbardziej lumia. Nie zacina się a o aplikacje to też nie jest najgorzej. Masz lepsze czy gorsze zamienniki.

@Pierwiastek_z_Czech: używam tubecast, gry typu dark lands, throne wars, halo, aplikacji mi o dziwo nie brakuje (na szczęście :D) snapchata coś tam zapowiadali ale według mnie tak naprawdę czekają na windowsa 10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) który we wrześniu/październiku będzie no a ta lumia dostanie w "pierwszej fali" nowego windowsa ( ͡º ͜ʖ͡º)