Wpis z mikrobloga

#weganizm #wegetarianizm #dieta #silownia #mikrokoksy

Heheh i jak się czujecie żrąc kolejne kilogramy mięsa martwiąc się, że 200g białka to za mało, a w wieku 50 lat zawau i rak XD? Już drugi tydzień na diecie wegańskiej 3.500 kcal i gniję z mięsożerców, staję się częścią wegańskiej sekty. Tylko smoothies i fasolka huehuehue

Z dnia na dzień przestawiłem się na takie jedzenie < stronk willpower much>. Wcześniej pół kilo - kilo mięcha dziennie minimum XD Teraz pół kilo - kilogram owoców i warzyw minimum XD

A tak się chwale ( ͡º ͜ʖ͡º)

Spoko graficzka, compassion goes beast mode. Na foto Patrik Baboumian
maze - #weganizm #wegetarianizm #dieta #silownia #mikrokoksy 

Heheh i jak się czuj...

źródło: comment_TP81Z11OYxzx31enagZlHhfC7XPRoVbl.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@maze: co ma rak i zawał do jedzenia mięsa? Wiadomo jak się je gówniane mięso i jakieś podroby to się nie dziwie, no ale normalne mięso z kurczaków czy ryb ze sprawdzonego źródła?
  • Odpowiedz
@maze: ale że niby zrezygnowałeś z białka? Czy tylko zmieniłeś źródło? Bo pan na zdjęciu z pewnością nie jedzie na samych owocach (chyba, że są to owoce miłości).
  • Odpowiedz
@dawidrayan: http://kopalniawiedzy.pl/nowotwor-czerwone-mieso-mleko-Neu5Gc-kwas-N-glikoliloneuraminowy,6151

Lubisz mięso? Nie jedz go zbyt wiele, namawia prof. Valter Longo z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Davis. Jego zespół wykazał właśnie, że wielbiciele krwistych steków i soczystych hamburgerów są cztery razy bardziej zagrożeni rakiem niż osoby, które jedzą mało mięsa i nabiału.


http://nauka.newsweek.pl/jedzenie-miesa-nowotwory-zdorwa-dieta-newsweek-pl,artykuly,282188,1.html
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: nazwa domeny "nauka.newsweek.pl" brzmi mniej więcej tak jak "religia.biedronka.pl". Ja wiem, że w tym artykule pojawiają się nazwiska i tytuły. Ale bez linków. Tak jak w większości publikacji newsweeka.pl, żeby nie było łatwo o weryfikację. Lubię kibicować (z trybun, bez żadnego szalika) walce wege vs reszta świata, ale to mi wygląda na mecz okręgówki z wyrwanymi z kontekstu zdaniami, zamiast prawdziwym emocjom SuperBowl, gdzie podważa się lub potwierdza prawdziwe
  • Odpowiedz
@A_F_S:

the risk for colon cancer was significantly elevated for higher intake of lamb [IRR(per 5g/d) = 1.07 (95% CI: 1.02-1.13)], whereas the risk for rectal cancer was elevated for higher intake of pork [IRR(per 25g/d) = 1.18 (95% CI: 1.02-1.36)]. Substitution of fish for red meat was associated with a significantly lower risk for colon cancer

One serving a day increment in red meat intake during adolescence was associated
  • Odpowiedz
@maze: kg mięsa dziennie? W tydzień tyle nie zjadam...
Policzmy, robisz siłę, powolny przyrost masy, np. stale przez kilka lat zaplanowane 3 kg rocznie, to jest 1 kg w 4 mce czyli 120 dni. Dziennie to 1/120 kg czyli 8 gramów. W ciągu kilku lat takiego ćwiczenia jedzenia to np. po 5 latach +15 kg masy i sporo siły.
Licząc 0,8g na kg masy ciała potrzeba mi ok 64g białka,
  • Odpowiedz
@grecki: jest, ale gdy budował tę muskulaturę na ostrym koksie, to nie był.

Polecam prześledzić kariery wegan w MMA - taki Jon Fitch radził sobie świetnie, przeszedł na weganizm z pomocą dietetyków i Bóg-wie-czego, zgarnął parę knock-outów, wyleciał z czołówki i całej organizacji. Podobny schemat przewinął się już co najmniej parę razy.
  • Odpowiedz
Bo pan na zdjęciu z pewnością nie jedzie na samych owocach

@A_F_S: Pan ze zdjęcia jest weganinem.


@grecki: weganinem czy frutarianinem? Bo, przypomnę z jakiego kontekstu mnie wyrwałeś. Napisałam że rezygnacja z białka to słaby pomysł. Białka. Nie mięsa. Białka. Naprawdę chcesz mi wmawiać, że takie mięśnie urosły mu bez białka? Bez strączkowych chociażby, na samych owocach?
  • Odpowiedz