Wpis z mikrobloga

#studbaza #humanistyka

Czy w tym #!$%@? kraju na prawdę trzeba kończyć z wyróżnieniem studia technicze albo zostać #januszebiznesu
żeby być kimś(ba, nawet nie "kimś" - po prostu sobie godnie żyć i żreć)?
Dlaczego nikt nie ceni absolwentów kierunków humanistycznych? Tym bardziej, że tyle się słyszy jak to studia nie przygotowują do zawodu. No, to jak to w końcu jest? Przecież całe życie tłukli to łba - ucz się, żeby nie kopać rowów, a później rzeczywistość sprowadza do parteru i pozostaje iść machać łopatą razem z sebami co ledwo gimnazjum skończyli.
Jako młodego człowieka stojącym przed wyborem drogi życiowej, bardzo mnie to martwi.

Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, #!$%@?! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi!
s.....a - #studbaza #humanistyka

Czy w tym #!$%@? kraju na prawdę trzeba kończyć z...
  • 20
  • Odpowiedz
@samotnamatka: Wiele osób dało sobie wmówić, że gospodarce są potrzebni tylko programiści, inżynierowie, technicy i ew. fizyczni. Z drugiej strony nie znam wielu osób, które jednocześnie reprezentują sobą jakiś poziom i gardzą humanistami.
  • Odpowiedz
@ripp1337: @samotnamatka: Nie, że dało sobie wmówić, tylko po prostu są nie potrzebni. Albo inaczej, podaż jest o wiele za duża + rzadko który humanista faktycznie coś robi potrzebnego ludziom, którzy za to zapłacą. Nie licząc ich grup wzajemnego lizania się po narządach rozrodczych.
  • Odpowiedz
@samotnamatka: Jest praca dla każdego zawodu, tylko humanistów jest pewnie więcej, więc trzeba bardziej się wyróżniać, żeby pokonać konkurencję.
Ale nie pytaj o takie rzeczy społeczności inżynieryjno-informatycznej, według której świat działa w oparciu o fabryki i napieprzanie kodu, a rozwój ludzkości odbywa się tylko przez wynalazki.
  • Odpowiedz
@samotnamatka: nauczyciele, ludzie na barkach których stoi nauczanie naszych dzieci powinni być bardziej doceniani, w końcu to oni kształcą naszą przyszłość, a płaci im się jak za przerzucanie cegieł od 8 do 16.
  • Odpowiedz
@jakno: To akurat prawda, że podaż jest zbyt duża. Ale to już konsekwencja upadku edukacji wyższej w Polsce. Ponadto warto też zwrócić uwagę na to, że na kierunkach humanistycznych nie ma parcia na praktyczne zastosowanie uczonych tam umiejętności.
  • Odpowiedz
nie ma parcia na praktyczne zastosowanie uczonych tam umiejętności.


@ripp1337: A co uznajesz za praktyczne umiejętności? Faktycznie, nie uczą się tam budowania mostów i wbijania gwoździ, bo to studia humanistyczne.
  • Odpowiedz
Ale niby dlaczego? Bo co?


@jakno: bo chciałbym, żeby osoba która edukuje moje dziecko miała godną płacę, bo za taką pracę im się należy większe wynagrodzenie.
  • Odpowiedz
@jakno: ile co roku wychodzi z uczelni wyższych inżynierów? Przy założeniu, że studia na danym kierunku kończy 100 osób, mamy w Polsce przynajmniej 10 politechnik(+ są jeszcze PWSZ, po których też jest inż, na niektórych uniwerkach też nadają taki stopień zawodowy), to mamy ok. 1000 inżynierów rocznie, naprawdę mamy tak rozwinięty przemysł?

@jakno: no cóż, zastanówmy się... Może dlatego, że codziennie opiekują się bachorami przez 5-8h dziennie(nie wiem jak to
  • Odpowiedz
@Dolan: nic nie szkodzi. Wystarczy, że podaż nauczycieli wystarczająco zaspokaja popyt na nich; nie ma sensu dawać komuś większej kasy, skoro są inni gotowi pracować nawet za niższą kwotę
  • Odpowiedz
@samotnamatka: Dziecko do prywatnej szkoły i po problemie. Nie interesują mnie smuty sfrustrowanych nauczycieli i nauczycielek, których wyobrażenie o nauczaniu tak szybko zostały zdeptane.

Nie chce mi się więcej pisać. Pozdro!
  • Odpowiedz
@samotnamatka: jest mnostwo humanistow ktorzy zarabiaja dobra kase. Wystarczy miec talent do pisania, a nie znajomosc wierszy na pamiec... Masz bol dupy o to ze zarabiasz malo kasy ? To zamiast biadolic na wypoku, bierz sie do pracy, bo nikt Ci niczego nie da za free (no chyba ze jestes "uciekinierem wojennym").

Moja rada - tylko ciii.... zacznij pisac prace licencjackie ;) 1,5k za 2 tyg roboty wieczorami masz jak w
  • Odpowiedz