Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@saldatoreafilo: > "Herma Auguste Wittstock również oparła swój performance na wykorzystaniu własnego ciała. Naga artystka, leżąca na linach podwieszonych do sufitu, znajdująca się kilkadziesiąt centymetrów nad podłogą, doświadczała nie tylko bólu wywołanego linami wrzynającymi się w jej ciało. Konieczność utrzymania się w takiej pozycji wywoływała także napięcie. Nad jej głową zawieszona była butelka z zabarwionym na żółto płynem do naczyń, który ściekał do otwartych ust artystki, aż butelka opróżniła się. Żółta
@Epoche: ale przecież to Ty wyciągasz temat nagości. Nawet idziesz dalej i mieszasz do tego religię.
@deida nie tylko wrzucił zdjęcie ale też film całego performance'u, ale zarzucasz mu manipulację poprzez wrzucenie samego zdjęcia. Nie dopuszczasz myśli że coś się może komuś nie podobać po prostu, nie ze względu na nagość a ze względu na mierność przekazu.

Musisz mieć straszne kompleksy.
@Epoche: Wiesz co, tak to jest ze sztuką, że ta nowoczesna zazwyczaj jest zwyczajnie #!$%@?. I nie nazywaj prostakami ludzi, którzy uznają to za zwykłe gówno bo to najzwyczajniej w świecie jest zwykłym gównem.

Poczytaj sobie opisy niektórych nowoczesnych spektakli, rzeźb, wystaw etc - w przeciwieństwie do tradycyjnej sztuki ta nowoczesna to taki #!$%@? bełkot z którego nic nie wynika... i sorry, możesz mnie nazywać prostakiem etc Twój problem. Niestety -
@Epoche: Bo oczywiście wersja "Wymyślę coś obrzydliwie obleśnego, żeby zszokować - bo inaczej się nie przebije" jest wierutną bzdurą nie?

Wiesz, akurat miałem okazję poznać historię sztuki uczęszczając na wykłady z historii sztuki i po tych wykładach wyciągnąłem dwa wnioski - masy rzeczy dawniej nie rozumiałem i praktycznie otworzyło mi to oczy na prawdziwą sztukę - jej piękno, symbolikę, interpretację etc. Oczywiście na tę sztukę do czasów "sztuki nowoczesnej" (szeroko rozumianej).