Wpis z mikrobloga

@grzeszna: kiedyś się nad tym zastanawiałem i wydaje mi się, że list motywacyjny przydaje się właśnie na tych niższych stanowiskach, pierwszych pracach. Bo dajmy na to taki 10-letni pracownik z branży, to on wie po co pracuje i gdzie chce iść. A początkujący nie wie i tak tu zapuka, tam posiedzi chwilkę, zmienia pracę jak opętany i dobrze by było wiedzieć co nim kieruje :)
ale stawka 6 zł... to ja
@grzeszna: kiedyś, w ogólniaku, szukaliśmy pracy na sezon nad morzem, na zmywak za czwórasa czy tam za piątala babuleńka chciała cv z listem xD mieliśmy dość godności, żeby odmówić. ale problemu ze znalezieniem chętnych i tak nie miała, młodzież ze szkoły średniej ima się każdej roboty (w sumie nie uważam tego za złe, o ile te #!$%@? z Łeby faktycznie płacą te swoje głodowe pensyjki, a nie jeszcze tną na pracownikach)
młodzież ze szkoły średniej ima się każdej roboty


@paziu: fakt, ja właśnie za piątkę chyba robiłam mając lat 16 i chcąc dorobić na wakacje, ale że się starałam to pracodawca i tak wypłacił mi więcej xD
@wytrzzeszcz: Ja we Wrocku pracowałam za 7,50/h a sie potem okazalo ze pracodawca zabieral sobie dla siebie 7,50/h za moja prace, zamiast mi dac wiecej. No i wtedy zrezygnowalam to mi zabral pol wypłaty na poczet niby kary za ze wykonywanie pracy. ;/ Także to był chyba największy #januszbiznesu. Aż do dzisiaj jak o tym pomysle to sie denerwuje. A tak np w kinach sieciówkowych 6,5/h
@grzeszna: Bez kitu. Fekalia na fizys takim palantom. Choć obiło mi się kiedyś o uszy, że jest to ich metoda na wywinięcie się od zarzutu nieogłaszania oferty pracy w publicznych mediach. I tak zatrudnisz sulika, ale ogłoszenie ma być w razie kontroli (Państwowa Inspekcja Pracy? correct me if I'm wrong), treść wedle uznania.
@rzep: To raczej mniej fizyczne prace, bo jestem kobieta i tylko na takie patrze. No a w multikinie jak dają? 6,50 za h. Ja teraz szukam to pełno na grupach fejsbukowych czy gumtree jest wrzucanych ofert za 7 zł 6 zł czy coś. Ostatecznie i tak ktoś taką prace weźmie, bo potrzebuje hajsu. Nie mówie, ze nie ma ofert za wiecej ;)
@grzeszna: Fizyczna czyli pracujesz rękoma a nie głową. Nic ciężkiego/wymagającego jakiejś siły czy kondycji.

Kurde, może ja trafiam z ogłoszeniami do złych ludzi, ale za 6-7 to nie wiem czy kogoś bym znalazł.
@rzep: No to na szczeście nie jesteś janusz biznesu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ja poszukuje jakiejś pracy dorywczej na studia i ciężko Ci powiem. Bo call center to ja z powodów osobistych nie biere