Wpis z mikrobloga

#pkp złoty pociąg relacji Kraków - Szczecin. Całe szczęście jechalem poprzednim, bo właśnie stukneloby mi 20 h podróży. A w TV mówią że to pociąg z Warszawy (może max jeden skład rzeczywiście był z Warszawy). PKP czuje się bezkarnie. Trzymać ludzi 8h w miejscu oddalonym o 1.5h od celu. Czuje #!$%@? za pasażerów :/
  • 22
@kakaowymistrz: jak obserwuje komentarze ludzi to często właśnie widzę, że ludzie myśląc że pkp mam mieć w zapasie 100 autobusów gotowych być wszędzie w minute.
Przecież nawet jak samolot wyląduje na innym lotnisku np. przez pogodę, to nie raz trzeba czekać i 3h zanim załatwia autobusy.
@Andczej: Ba, nawet nie chodzi o to, niech tylko nie mydlą oczu, że za godzinę, za godzinę, za godzinę, za godzinę... tylko poiedzą, że nie będzie możliwe ruszenie przez najbliższe 10h proszę dojechać samemu PKP stawia. No chyba gdzieś tam powinni mieć kasę przeznaczoną, na niewykonanie usługi.
@Andczej: Masz rację, przegiąłem. To nie oni zrzucili drzewa. No, ale informowanie pasażerów o przewidywanym czasie udrażniania przejazdu powinno być usprwanione. :/ Jakbym po 7h drogi, miał czekać 10h, bo 1.5h od celu trasa przestałą być drożna, to już wolałbym taksę wziąć - czas jest bezcenny. :/
@Colos: A czy ktoś tych ludzi pod bronią trzymał ze nie mogli wyjść i iść #!$%@??
Konduktor oraz kierownik składu są uzależnieni od informacji podawanych przez górę oraz pkp energetyka, ci z energetyki powiedzą ze za godzinę rusza dalej i #!$%@? kolejne drzewo wiec kolejna godzina. Tak to jest podczas burzy niestety i nigdzie się tego nie przeskoczy.
@Andczej: Powiem tak. Masz na takse wywalić załóżmy 150zł. Jakbyś dowiedział się od razu, że albo wywalasz 100zł i jesteś za 2h na miejscu, albo czekasz 10h to byś poejechał bez zastanawianai (150zł po drodze zbierając 3 inne osoby na taksę).

Jak Ci przyjdzie taki pracownik kolei i co chwila mówi, no jeszcze tylko godzinka i jedziemy, aaa jeszcze godzinka i jedziemy, no już po kontrolą, zaraz jedziemy, noo godzinka i
@Colos: A teraz tak weź sobie i pomysł skąd oni maja wiedzieć ile jest drzew na trakcji i ile im to zajmie?

Czy myślenie, aż tak bardzo Cię boli?
@Andczej: Myślę, że sprawdzenie takiego odcinka nie trwałoby więcej niż 2h z obudzeniem ludzi którzy mieliby to zrobić. Poza tym, zerwanej trakcji i tak nie naprawi się w chwilę.
@Colos: i weź tez postaw się w roli konduktora który ma co chwile osobę z pytaniami
A kiedy autobusy?
A czemu nie autobusy?
A czemu nie przelecimy nad tym?
Wiem, że to jego obowiązek odpowiadać ale to tylko człowiek i nie dziwie się jeśli już za setnym razem mowi 'za godzine' bo ma dość.
@Andczej: Nie rozumiem o co tobie chodzi. Naturalnym wydaje, że przewoźnik powinien szanować swoich pasażerów i spełnić swój obowiązek, czyli przewieźć ich na miejsce w określonym czasie. Patologią jest trzymanie ludzi w pociągu 8h (co sugerował autor tego wpisu).Nie rozumiem co powoduje u ciebie tę agresję, że musisz tak pluć jadem.