Wpis z mikrobloga

Ludzie z tagu #bekazwegetarian powinni sobie powiedzieć otwarcie - wiemy, że nie mamy racji ale po prostu lubimy mięso.

Ci sami ludzie, którzy oburzają się jak na główną wchodzi znalezisko o bitym kotku czy o tym jak ktoś znęca się nad psem propsują masowe zabijanie i tortury innych zwierząt. Moralna hipokryzja.

Nie możecie usprawiedliwić zadawania cierpienia istotom tylko dlatego, bo "lubię jeść mięso". Kropka.

Za kilkaset lat ludzie będą patrzyli tak samo na zabijanie zwierząt jak my dzisiaj patrzymy na palenie czarownic w średniowieczu. Barbarzyństwo.

#neuropa #wegetarianizm #niepopularnaopinia
  • 157
  • Odpowiedz
@pawlak:

no Holokaust też dał pracę dużej liczbie osób.

Kiedyś broniłeś tego argumentu chapa, teraz sam go użyłeś, zrównując trzodę chlewną z kilkoma milionami ludzi. Jakim karłem moralnym trzeba być, żeby podnieść taki argument?

Nie, dlatego, że ja staram się postępować etycznie, nie wspieram celowo krzywdy i wyzysku i jeśli korzystam z ich owoców, to przypadkowo albo z absolutnej konieczności, zaś oni mają krzywdę i wyzysk w dupie i jeszcze je
  • Odpowiedz
Kiedyś broniłeś tego argumentu chapa, teraz sam go użyłeś, zrównując trzodę chlewną z kilkoma milionami ludzi.


@ravier: http://imgur.com/a/BqPzT

Jakim karłem moralnym trzeba być, żeby podnieść taki argument?


Jakim głupolem trzeba być, żeby pisać takie rzeczy?

Jak już pisałem, nowoczesne zdobycze technologii nie są z człowiekiem od zarania dziejów i ludzie doskonale radzili sobie bez ich pomocy jeszcze paręnaście/parędziesiąt lat temu


Niestety teraz jest to absolutnie niemożliwe (jeśli chce się pracować, aktywnie
  • Odpowiedz
Ludzie mają umysł, rozum i moralność - tym się trzeba kierować podejmując decyzje. A zabijanie i tortury zwierząt dla własnej przyjemności są moralnie złe.


@Holiday: moralność to pojęcie względne. Zabijanie zwierząt dla pożywienia nie jest złe.
  • Odpowiedz
@ravier: btw czy ludziom, którzy np. poświęcili życie ratowaniu innych też zarzucisz, że są hipokrytami, bo używają komputera i noszą koszulki wyprodukowane w Chinach? Trochę to słabe.
  • Odpowiedz
@PilariousD:

American Dietetic Association

It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Well-planned vegetarian diets are appropriate for individuals during all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes.


Dietitians of Canada

A well planned
  • Odpowiedz
@pawlak:

btw czy ludziom, którzy np. poświęcili życie ratowaniu innych też zarzucisz, że są hipokrytami, bo używają komputera i noszą koszulki wyprodukowane w Chinach? Trochę to słabe.

A PSP wyzywa ludzi od padlinożerców, hipokrytów itp.? Jeśli ktoś piętnuje amoralne z jego punktu widzenia zachowania, samemu je stosując i jeszcze się usprawiedliwiając większym dobrem, to kim jest?
Skąd wiesz, czy hodowcy trzody nie wspierają fundacji do walki z głodem? ( ͡°
  • Odpowiedz
@ravier: jeśli ktoś je mięso, bo ma poważne przesłanki, żeby sądzić, że w jego przypadku będzie to bardziej etyczne postępowanie, to nie widzę problemu. Dla zdecydowanej większości ludzi bardziej etycznie byłoby go nie kupować albo bardzo to ograniczyć.

A PSP wyzywa ludzi od padlinożerców, hipokrytów itp.?


???

Jeśli ktoś piętnuje amoralne z jego punktu widzenia zachowania, samemu je stosując i jeszcze się usprawiedliwiając większym dobrem, to kim jest?


Jeśli te zachowania
  • Odpowiedz
@ravier: w ogóle niesamowite, że ja piszę:

teraz jest to absolutnie niemożliwe (jeśli chce się pracować, aktywnie działać itd. - ty chyba sugerujesz, że powinienem mieć wszystko w dupie i zostać pustelnikiem)


...a ty się powołujesz na amiszów, żeby pokazać, że bez komputera jednak się da. Tylko ile się da w ten sposób zrobić?
  • Odpowiedz
@wdowapotedlarzu: to dziwne. Ja porównałem na tej zasadzie, że w przeprowadzanie obu tych rzeczy było/jest zaangażowanych bardzo wiele osób (przez co chciałem pokazać, że sam ten fakt nie sprawia, że coś jest dobre), a można znaleźć jeszcze wiele innych analogii.
  • Odpowiedz
@pawlak:

Dla zdecydowanej większości ludzi bardziej etycznie byłoby go nie kupować albo bardzo to ograniczyć.

Skąd wiesz, co byłoby etyczne dla większości ludzi, skoro dopuszczasz własną interpretację etyki?

???

Nie przypominam sobie, żeby strażacy jako organizacja zarzucali komuś hipokryzję, bo je mięso, a takiego argumentu użyłeś w kontekście ludzi ratujących życie i moich ewentualnych problemów z tym.

To jest żart, tak? Nawet gdybyśmy żyli w jakiejś równoległej, kompletnie odjechanej rzeczywistości i
  • Odpowiedz
@ravier: dobra, nie mam na ciebie siły. Może wróćmy do tematu, zamiast zajmować się twoimi argumentami ad personam i wyzywaniem ludzi od hipokrytów, bo starają się żyć jak najlepiej, a używają komputera (pewnie lepiej by było siedzieć na dupie i nie robić absolutnie nic - wtedy masz pewność, że nie jesteś "hipokrytą").
  • Odpowiedz
@pawlak:

...a ty się powołujesz na amiszów, żeby pokazać, że bez komputera jednak się da. Tylko ile się da w ten sposób zrobić?


Wykazuje Ci błąd w rozumowaniu, że nie da się żyć bez technologii, to skręcasz w przydatność pracy. Rozszczepienie atomu i penicylinę odkryto bez PCta.
  • Odpowiedz