Wpis z mikrobloga

Ludzie z tagu #bekazwegetarian powinni sobie powiedzieć otwarcie - wiemy, że nie mamy racji ale po prostu lubimy mięso.

Ci sami ludzie, którzy oburzają się jak na główną wchodzi znalezisko o bitym kotku czy o tym jak ktoś znęca się nad psem propsują masowe zabijanie i tortury innych zwierząt. Moralna hipokryzja.

Nie możecie usprawiedliwić zadawania cierpienia istotom tylko dlatego, bo "lubię jeść mięso". Kropka.

Za kilkaset lat ludzie będą patrzyli tak samo na zabijanie zwierząt jak my dzisiaj patrzymy na palenie czarownic w średniowieczu. Barbarzyństwo.

#neuropa #wegetarianizm #niepopularnaopinia
  • 157
  • Odpowiedz
Nie możecie usprawiedliwić zadawania cierpienia istotom tylko dlatego, bo "lubię jeść mięso".


@Holiday: Nom, jak widać po komentarzach, jak zwykle 150 wymówek, żeby tylko przykryć poczucie winy.
Spoko.
  • Odpowiedz
@Majk_: nie ma żadnego problemu z bilansem diety wegetariańskiej, obojętnie czy chodzi o żelazo czy białko.
Na PubMedzie nie ma ni jednego badania, które wykazałoby, że wegetarianie posiadają gorszy stan zdrowia.

A co do B12, to w weganizmie jest to jeden wyjątek, jednak istnieją produkty już z suplementami witamin (np. soki). Jednak ciągle piszemy wyłącznie o weganizmie, w diecie wegetariańskiej B12 możesz czerpać z nabiału.

  • Odpowiedz
@Majk_: ja nie #!$%@? prawie w ogóle strączków i żelazo mam w normie. also - szparagi jadłam raz w życiu, a fasoli unikam, bo jednak wzdyma. żelazo nie jest tylko w tych produktach.
  • Odpowiedz
@Holiday: gdyby ludzie nie zaczęli jeść świń, to nadal naszym środowiskiem byłyby drzewa i nie mógłbyś teraz wypisywać tych swoich bełkotliwych teorii na wypoku. Świnie, kurczaki i krowy są po to, żeby je jeść. Barbarzyństwem jest karmienie trawą dzieci z durnych pobudek ideologicznych ich chorych rodziców.
  • Odpowiedz