Wpis z mikrobloga

Ludzie z tagu #bekazwegetarian powinni sobie powiedzieć otwarcie - wiemy, że nie mamy racji ale po prostu lubimy mięso.

Ci sami ludzie, którzy oburzają się jak na główną wchodzi znalezisko o bitym kotku czy o tym jak ktoś znęca się nad psem propsują masowe zabijanie i tortury innych zwierząt. Moralna hipokryzja.

Nie możecie usprawiedliwić zadawania cierpienia istotom tylko dlatego, bo "lubię jeść mięso". Kropka.

Za kilkaset lat ludzie będą patrzyli tak samo na zabijanie zwierząt jak my dzisiaj patrzymy na palenie czarownic w średniowieczu. Barbarzyństwo.

#neuropa #wegetarianizm #niepopularnaopinia
  • 157
  • Odpowiedz
A czemu muszę jeść ze skórą? Może chciał bym same mięśnie? I czemu musi być surowe? Czyli już nie działa postęp cywilizacyjny i nie ma ognia?


@vegaushp: Nie zrozumiałeś (albo ja się źle wyraziłem) - nie chodzi o gotowanie, ale o Twój argument o zębach. Jeżeli twierdzisz, że mamy uzębienie do jedzenia mięsa jak mięsożercy - spróbuj przegryźć surową skórę. Jedz co chcesz, ale nie dorabiaj do tego błędnych teorii "bo
  • Odpowiedz
rozmowa z mięsopodludzmi


XD Nie polecam.

@biczplis:

Właśnie, że możemy. Chcecie sobie jeść kiełki i dorabiać do tego ideologię? Proszę bardzo. Ale od mojego steka wara.


"Chcesz sobie dorabiać ideologie do niemordowania ludzi (pacyfizm)? Prosze bardzo. Ale od moich obozów koncentracyjnych to wara!" ~Adolf Hilter 1941

@ajkju:

Sprawa jest prosta. Od zawsze silniejszy lub sprytniejszy zjadal slabszych i glupszych. Tak jest w naturze i tyle. Zmienila sie skala i technika
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@biczplis: Ohh tak! Zapomniałem.

Przecież geniusze uwzględniają podział:

Ludzie - Nadzwierzęta
Inne zwierzeta - gówno, można je przetrzymywać w za małej klatce i troturować przecież SŁUŻĄ do jedzenia hehehe XDDDD

Gdzieś już takie podziały widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chcesz sobie dorabiać ideologie do niemordowania ludzi (pacyfizm)? Prosze bardzo. Ale od moich obozów koncentracyjnych to wara!

@GilbertBaker: Porównaanie godne idioty. Winszuję.


@biczplis: nie, to nie było porównanie godne idioty. ale żyj sobie dalej w swojej bańce.
  • Odpowiedz
Weganizm polega na ograniczeniu zabijania zwierząt. Zwierzęta zawsze będzie trzeba zabijać z wielu powodów. Jednak zabijanie ich wyłącznie z powodu zachcianki jedzenia mięsa, które nie ma żadnych przesłanek zdrowotnych i przy okazji jest szkodliwe dla zwierząt i zasad moralnych.


@GilbertBaker: "Ograniczenie" zabijania zwierząt? To od jakiego poziomu "potrzeby" zabijanie już jest spoko? Bo jestem przekonany, że ludzkość teoretycznie byłaby w stanie wytworzyć wszystko bez zabicia ani jednego zwierzęcia. Ale nikt tego
  • Odpowiedz
@Emes91: zdecydowanie ograniczyć hodowle gdzie zwierzęta nie posiadają podstawowych warunków do odpowiedniego rozwoju.

Niestety człowiek zniszczył również ekosystem, dlatego należy kontrolowac populacje wielu gatunków.
  • Odpowiedz
@GilbertBaker: ale w czym problem? Zwierzęta są zwyczajnie za głupie, że stosować wobec nich takie zasady etyczne jak wobec ludzi. A do tego mięso jest smaczne,a dietę w pełni wegetariańską trudno zbilansować (nie wspominając już o koniecznych suplementach).
  • Odpowiedz
@GilbertBaker: @Clark_Nova: Wy żyjcie dalej w swoich bańkach, jedzcie sobie te kiełki, te "sojowe schabowe" i inne wymysły, przypinajcie się łańcuchami do drzwi rzeźni itp. Aaa, tylko nie zapomnijcie poszukać specjalnych butów jak będziecie szli na ślub wasz, przyjaciela, na rozmowę o pracę czy na studniówkę. Równie pięknie wyglądają te z ekoskórki, w zestawie z podobnym paskiem.
  • Odpowiedz
Nie tylko my, ale literalnie każdy jeden pieprzony organizm opiera się na tym prawie - "zabiję go, żeby mnie i moim dzieciom było lepiej". Płakanie nad tym i próby zmiany fundamentalnych praw życia są dla mnie zupełnie dziecinne.


@Emes91: chyba przegapiłeś rozwój człowieka, w ciągu powiedzmy ostatnich 200 lat. pogadamy jak już wyjmiesz głowę z dupy.
  • Odpowiedz
@Majk_: no to może zabijemy wszystkich upośledzonych psychicznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że są głupie nie oznacza, że można pozbawiać je naturalnego cyklu rozwoju.

A do tego mięso jest smaczne,a dietę w pełni wegetariańską trudno zbilansować (nie wspominając już o koniecznych suplementach).


Ale #!$%@? z bilansem diety wegetariańskiej. W Indiach żyje kilkaset milionów wegetarian i jakoś nie umierają na ulicy z powodu wyimaginowanych niedoborów? Odżywiają się
  • Odpowiedz
@Clark_Nova: Głowę z dupy powinien wyjąć ktoś, kto nie widzi, że i 200 lat temu, i teraz tak samo eksploatujemy zwierzęta dla swojej jakości życia, mimo Waszych płaczów.
  • Odpowiedz
@GilbertBaker: jeśli są upośledzeni w stopniu znacznym i nikt się nie będzie chciał nimi opiekować z powodów dowolnych, jestem za. Kluczem jest tu świadomość, której nie posiadają zwierzęta poza kilkoma gatunkami.

No to mistrzu znajdź mi dietę wegetariańską, w której bez #!$%@? dwóch kilo szparagów bądź fasoli będziesz miał prawidłowy intake żelaza. O witaminie B12, której zwyczajnie w roślinach nie ma nie wspomnę.
  • Odpowiedz