Wpis z mikrobloga

39 520 - 1 = 39 519

Ziarno prawdy - reż. Borys Lankosz
6/10 - naciągane

Miałem duże nadzieje związane z tym filmem. Wszędzie zachwalany, miała być mroczna intryga i satyra na nasze społeczeństwo. Myślałem że w końcu obejrzę świetny polski kryminał (Jezioraka też krytycy chwalili a wyszło strasznie słabe gówno). Aktorzy w tym filmie są po prostu słabi, Więckiewicz i Pieczyński (który z roli wycisnął ile się dało) zdecydowanie dominują i są największymi plusami filmu. Miłe dla oka są też ujęcia kamery i piersi pani Hamkało.

Przyznam że intryga zapowiadała się bardzo dobrze, zagadkowe morderstwa, tajemnice sprzed lat, odniesienia do religii. Jednak końcówka była po prostu słaba i straaaasznie naciągana. Podobał mi się też soundtrack, przypominał mi odrobinę ten z serialowego Hannibala.

Jednak lepsze to niż kolejna komedyjka traktująca o tym samym z tymi samymi aktorami i dobrze, że coś się rusza w tym naszym kinie. Gdyby tylko nie niektóre dialogi (naprawdę czasami przy wypowiadanych kwestiach mimowolnie przewracałem oczami), ale to chyba częsta bolączka naszych filmów.
#maratonfilmowy #film
Pobierz Schwarzenberger - 39 520 - 1 = 39 519

Ziarno prawdy - reż. Borys Lankosz
6/10 - n...
źródło: comment_3og2nfrXSFlN4DroZY5gIc9V9GLnqv3e.jpg