Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mój #niebieskipasek nie widzi przyszłości w Polsce. Mamy możliwość wyemigrowania do Niemiec (niebieski miałby pewną robotę jako pomocnik bliskiego członka rodziny z możliwością awansu, hajs by wystarczył do utrzymania nas 2) albo do Australii (też do bliskiej rodziny niebieskiego, prowadzą swoje biznesy i zapraszali, dadzą wizę, mieszkanie na jakiś czas i robotę dla nas obu z możliwością awansu).
Ja nie chcę wyjeżdżać, bo rodzina to dla mnie bardzo ważna rzecz, bardzo brakowałoby mi spotkań z mamą, rodzice też nie żyją wiecznie i taka tam #logikarozowychpaskow. No i to całkiem inny kraj, inny świat, inne zasady, inni ludzie...
Pytanie do ludzi spod tagu #emigracja nie tęsknicie? Czy to mija po jakimś czasie?
Obie opcje zakładałyby przeprowadzkę za ok. 3-4 lata, pobyt tam i wrócenie do PL po ok. 15 latach
#pytanie #niemcy #australia
  • 88
  • Odpowiedz
@Seraf: Hmm jak patrzyłem od piątku do piątku (bo nie chcemy marnować dni) tak żeby były i święta z rodziną i sylwester czyli 18/12 do 8/1 to loty poniżej 30h były po 3k ? Nie wiem do końca co chcesz udowodnić? Ostatni raz leciałem na tej trasie za $600, więc tak da się tanio - ale musisz sie dostosować do tego co jest w ofercie (leciałem w środku tygodnia). Moja
  • Odpowiedz
@MoralneSalto: jesli macie rodzine ktora jest w stanie was zasponsorowac na wize stalego pobytu w Australii to wiedzcie ze wieeeele osob duzo by dalo zeby miec taka opcje. Mieszkam od miesiaca w Australii i obracam sie w towarzystwie mlodych osob z roznych krajow i ludzie inwestuja dziesiatki tysiecy dolarow w wizy studenckie, uznawania zawodow, i wiele innych rzeczy i nie maja gwarancji ze dostana wize.
  • Odpowiedz
jakbym dostała w Polsce pracę za 1/3 tego, co zarabiam tutaj, wróciłabym w podskokach, niestety nie ma szans :(


@sa_powody_do_mruczenia: Ja miałem mieć chyba 50% i stwierdziłem, że to za mało... :/

Nie lubisz rodzinnych świąt Bożego Narodzenia? Dlaczego nie na święta? W Australii nie ma wtedy wolnego od pracy i od
  • Odpowiedz