Wpis z mikrobloga

Mirki tak się zastanawiam, jeśli wywalilibyśmy ze szkół religię, co popieram, to dlaczego nie wyrzucić innych gównoprzedmiotów, typu muzyka, plastyka, wf. Rozumiem, że spina o religię to kwestia światopoglądowa, ale chyba pozbycie się reszty pierdół (które nie są niczym ważnym, nic nie dają) powinno pasować wszystkim, uczniom, bo mniej zajęć (na poziomie gimnazjum, przynajmniej kiedy ja je kończyłem wf, plastyka, muzyka, religia i technika to było jakieś 8 godzin tygodniowo, w liceum 5), rodzicom, bo mają więcej czasu na kontakt z dziećmi, no i wszystkim płacącym podatki, bo oszczędzamy.
Poza tym zawsze narzucić powiedzmy Ośrodkom Kultury obowiązek organizowania tego typu kół zainteresowań, bo póki co i tak na nie płacimy, a tak właściwie większość z nich g---o robi.
Co o tym myślicie?
#polityka #neuropa #edukacja #4konserwy
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedza o Kulturze


@gerbilos: która zaczyna się liceum. Plastyka rozwija m.in. zdolności manualne, ważna umiejętność. Tak jak wf (dobrze prowadzony, co niekoniecznie jest zawsze prawdą w polskich szkołach) koordynacje ruchową czy umiejętność komunikacji w grupie, and so on, and so on. Ale oczywiście, na twój chłopski rozum to pierdoły.

#januszepedagogiki
  • Odpowiedz
@gerbilos: Nauki nie dzielą się tylko na ścisłe i humanistyczne, ale też i społeczne, przyrodnicze, techniczne, rolnicze (i pokrewne), medyczne i sztukę. I wszystkie te nauki muszą być reprezentowane w programie nauki dla szkół ogólnokształcących. Niektóre są reprezentowane łącznie przez niektóre przedmioty, inne samodzielnie. Istnieją nie dla durnego rysowania po zeszytach, a do poprawnego rozwoju społeczeństwa, gdzie każda gałąź nauki będzie miała w przyszłości swój narybek, zdobyty właśnie przez odpowiedni
  • Odpowiedz
@gerbilos: Otóż tak. Jako, ze Polska jest krajem świeckim dla religii nie powinno być miejsca w szkole. Od tego powinny być domy parafialne. WF ma na celu zapewnienie dzieciom ruchu fizycznego, tak potrzebnego szczególnie w dzisiejszych czasach. Muzyka i religia mają na celu poszerzenie horyzontów. Rozwinięcie kreatywności (zdaję, sobie sprawę, że aktualny sposób nauczania tych przedmiotów jest dalece niedoskonały).
Mimo wszystko, przynajmniej w liceum (gdzie teoretycznie winni chodzić ludzie chcący
  • Odpowiedz