Wpis z mikrobloga

Paolo Sorrentino kręci serial we współpracy z HBO, Canal+ i Sky zatytułowany The Young Pope. Ma opowiadać fikcyjną historię pierwszego amerykańskiego papieża, Piusa XIII granego przez Jude'a Law i jego problemami z kierowaniem Kościołem. W rolach głównych wystąpi także Diane Keaton i James Cromwell. Serial ma odsłaniać kulisy funkcjonowania ogromnej maszyny jaką jest Watykan, a także być swego rodzaju rozprawą religijną jak i filozoficzną. Dodajmy do tego lekki surrealizm Sorrentino i już po prostu nie mogę się doczekać. Premiera w 2016.

#seriale #theyoungpope #hbo #sorrentino #film
Joz - Paolo Sorrentino kręci serial we współpracy z HBO, Canal+ i Sky zatytułowany Th...

źródło: comment_04PSsQawsXKw0Q03DTw330x0IeWcj7xj.jpg

Pobierz
  • 3
@Joz: Ciekawie się zapowiada. Duże collabo. Po przeczytaniu posta, byłem trochę 'so confused' bo myślałem że to będzie o antypapieżu Piusie XIII, a nie o fikcyjnym papieżu.
@pakoz: Też pierwsza rzecz jaką zacząłem to googlowanie nt. Piusa XIII i przez moment nawet myślałem że to będzie biografia. Cieszę się, że będzie inaczej, ostatnio tych biografii nam się namnożyło, a fikcyjna, tak jak mówi @KurtGodel może być o wiele, wiele ciekawsza (plus, taka historia nie ma z góry narzuconego zakończenia).

Ciekawy jest ten trend znanych reżyserów przechodzących do telewizji, prawdziwa złota era.