Wpis z mikrobloga

Mam do wycięcia drzewo na mojej działce a pod drzewem przechodzi linia orange , nie ma szans aby wyciąć te drzewo nie uszkadzając linii, czy ktoś wie jak to załatwić ?


A wy macie jakieś pomysły jak to załatwić ?

#tpsa #orange #trudnesprawy #dlaczegoja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Doment: najpierw utnij kabel...i rozgadaj to na cala wieche, ze ..patrzcie ludzie kabel urwalo..później niby wpadnij na pomysl aby sciac drzewo...bo już kiedyś chciales ale kabel przeszkadzal :D
  • Odpowiedz
@Doment: ok. pytam się tylko, bo nie wszyscy wiedzą, że nawet na własnej działce nie można wycinać drzewa. Jeżeli nie jest to drzewo owocowe, lub jest starsze niż 10 lat, to załatw najpierw formalności, bo jak ktoś uprzejmy doniesie, to kare dowalą taką, że na domek zabraknie.
  • Odpowiedz
@UowcaTroli:
Kabel w kanale cięzko uszkodzić, to jest napowietrzna nie ma szans żeby jej nie uszkodzić nawet z hiper extra super drwalem, musisz mi na słowo uwierzyć, jednak jak byś to zobaczył to też byś tak sądził.

Ale nadal nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie tylko każdy jakieś głupoty pierdzieli co nie mają związku z moim pytaniem, co to elektroda i punkty nabijacie. :/
  • Odpowiedz
@Doment: Powiadom Orange pisemnie, że im sieć wrosła w drzewo przeznaczone do wycinki. Zleć nadzór branżowy i poinformuj o terminie wycięcia drzewa. Drzewo będzie wycinać ktoś ze zwyżką? Najlepiej jak w ramach nadzoru przyjedzie jakiś ich przedstawiciel i zobaczy to na własne oczy. Nadzory kosztują ok. 150-200 zł za godzinę (nie pamiętam ile konkretnie w Orange, ale mniej więcej takie są stawki).
  • Odpowiedz
@UowcaTroli:
Drzewo chcieliśmy sami z ojcem wyciąć, drzewo rośnie na skarpie pochylone w stronę linii(w sumie linia jest tuż pod drzewem) wysokość drzewa to ok 20 m, bez zwyżki.
  • Odpowiedz