Wpis z mikrobloga

@Max_Koluszky: niedawno jechałem IC w wagonie z wifi od tmobile. Nawet działało to przez większość czasu, ale już nawet na niebezpieczniku zwracali na to uwagę - jak nie jesteś ich abonentem, to musisz wyrazić zgodę na długą listę usług marketingowych. Myślałem że dostanę szału od smsow i telefonów, parę dni później, z różnymi debilnymi ofertami. #!$%@? tmobile :-\
Protip - Gdy w Pendolino chcesz zadzwonić albo skorzystać z internetu to stań na środku łączenia wagonów(poznasz po gumie na ścianach i suficie). Powinno się udać bez problemów :)


@AleBrew: to dlatego zawsze ktoś tam stoi i rozmawia
@mazaq1: bo zwykle GSM daje radę do 150km/h później gubi łączność. Nie jest to wina PKP tylko technologii. Z tego powodu systemy łączności kolejowej na trasach pendolino są budowane od nowa.
@gluchy987: Niekoniecznie. Pudło Pendolino działa jak klatka Faradaya np. w środku (nawet bardzo się starając) nie odbierzesz sygnału GPS czy zwykłego radia. Kiedy ustaniesz między wagonami to bez problemu porozmawiasz przez dłuższy czas, postawisz hotspot wifi(aby ktoś siedzący na fotelu w wagonie skorzystał), poznasz prędkość i lokalizację pociągu.
w takim Pendolino na przykład to cud jak się można gdzieś dodzwonić w trasie


@mazaq1: Nie miałem problemu, przynajmniej na trasie Kraków - Warszawa, może poza dosłownie kilkoma miejscami, gdzie zanika zasięg (i zanikał od zawsze, od kiedy w ogóle GSM jest w Polsce :)). Ale to może kwestia tego, ze mam chyba 10-letni telefon, zdaje się że te obecne super-hiper-nowoczesne smartfony maja dosyć gównianą czułość...

O internecie można zapomnieć.


A
@Max_Koluszky: Nawet się nie zastanawiaj tylko pisz do UTK (pasazer@utk.gov.pl) reklamację z tego tytułu i żądaj zwrotu należności za przejazd. Ostatnio UTK zwrócił uwagę na te folie (http://www.rynek-kolejowy.pl/58963/utk_folia_reklamowa_na_wagonach_pkp_intercity_zagraza_bezpieczenstwu_podroznych.htm ), możesz powołać się na zagrożenie bezpieczeństwa, obniżenie komfortu podróży oraz brak informacji w momencie zakupu biletów. Czym więcej reklamacji tym większa szansa że dostaną jakąś większą karę i usuną te folie.

Możesz powołać się na art. 14 ust. 1 Prawa przewozowego,
w takim Pendolino na przykład to cud jak się można gdzieś dodzwonić w trasie.


@mazaq1: Pendolino charakteryzuje się konstrukcją zbliżoną do klatki Faradaya i dlatego w środku jest tak ciężko wykonać dobrą rozmowę. Jeżeli chcesz lepiej rozmawiać polecam udać się na korytarz w okolice toalet. Tam porozmawiać będzie Ci znacznie prościej.