Wpis z mikrobloga

@Gezino: @eugeniusz_geniusz: @TadeuszSynZygmunta
Ja nawet śmiem twierdzić, że w Polsce nie ma bezrobocia!
Patrząc po mojej rodzinie, najbliżsi mi ludzie, więc bez przekłamań. Specjalnie wymieniam tylko młodych:
Ja kończę studia, pracuję zdalnie od roku, ostatnio dostałem płatne praktyki, dobrze mi idzie, może zaproponują etat. Kierunek mam dobry, wiem, że z pracą nie będzie problemu. O siebie się nie boję.
Dodam jeszcze, że pracując robię dokładnie te same rzeczy, których nauczyłem się na uczelni. Szok i niedowierzanie, hurr durr c-----e szkolnictwo! A na uczelnie było się łatwo dostać. Najlepsza politechnika w Polsce nie jest enklawą dla elit!
Siostra ledwie zdana matura, ale wyjechała do Trójmiasta. Po paru latach pracy jako kelnerka i ogólnie w branży; teraz jest menadżerem restauracji
  • Odpowiedz
@TadeuszSynZygmunta: Większości wydaje się, że jesteśmy c-----o rozwiniętym krajem, bo kilkaset kilometrów na zachód samochody są 2 razy szybsze, jedzenie 3 razy zdrowsze, pieniądze 5 razy łatwiejsze. I też mi się tak wydawało, dopóki nie poznałem Ukraińców/Białorusinów, którzy o Polsce mówią tak samo jak my o Reichu.
  • Odpowiedz
@TadeuszSynZygmunta: co? jak to? przecież heteroseksualni, biali mężczyźni to najbardziej uciśniona grupa społeczna. Muszą pracować na budowach, ciężko tyrać czy to w zimę, czy to w lato. Przegrywają większość spraw sądowych dotyczących wychowania dzieci. No i to właśnie ta grupa musi najbardziej obawiać się gwałtów czy przemocy na tle seksualnej (statystyki więzienne nie kłamią).

  • Odpowiedz
@demagog: bogata myślą odpowiedź, nie ma co
To, że póki co nie zatrzymują się u nas, tylko lecą tranzytem do Niemiec, UK, Szwecji, nie oznacza że nie będzie ich u nas nigdy
  • Odpowiedz
@Sepang: Jakieś dane? Analizy? Czemu imigranci chcieliby się osiedlać w przyszłych latach w Polsce? Bo mamy wysoki socjal? A może jesteśmy im bliscy kulturowo? Czy dlatego, że jesteśmy otwarci na obcych? Przestań siać defetyzm, wieszczyć upadek cywilizacji białego człowieka i przede wszystkim wyłącz na chwile wypok, bo ten portal psuje mózg.
  • Odpowiedz
Czemu imigranci chcieliby się osiedlać w przyszłych latach w Polsce?


@demagog: Póki co nie chcą, ale małą partię wysłała do nas UE. Póki granice unijne są otwarte, dopóty rozdzielanie uchodżców nie ma sensu.

Bo mamy wysoki
  • Odpowiedz
@Sepang: UE nie może od tak wprowadzić sobie czegokolwiek, wiążące decyzje są podejmowane jednomyślnie, odsyłam do lekcji WOSu.

Z tym, że w GB, Szwecji, Niemczech jest duża mniejszość muzułmańska, w Polsce jej brak i dlatego imigranci ciągną do tych krajów. Hiszpania i kraje bałkańskie, Włoch i Grecja to kraje tranzytowe, więc akurat tam problem z imigrantami mnie nie dziwią.

To już twoja opinia, wojsko nie jest od ścigania tłuszczy i
  • Odpowiedz
Bazuje na rzeczywistości czyli rozmowach z Chińczykami, nie na propagandowej utopii gdzie Polska jest taka wspaniała i taka jak zachód, a jednak ludzie wyjeżdżają.


@YodaMonster: xDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz