Wpis z mikrobloga

#rower #rowerowawarszawa
Na razie tylko się niezobowiązująco zapytuję, czy ktoś z was, Mirkonejczycy, ma na sprzedaż górala (max do 800 zł) na 180cm czyli 21", z kasetą z tyłu, 24 biegi lub więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) (no żeby te 8T z tyłu miał), v-brake, stery ahead, amor z blokadą lub sztywny widelec, wkład suportu (kwadrat lub nowszy) no czyli taki podstawowy standard. Na terenie Łorsoł.
  • 15
@dran2: no byka strzeliłem, chodzi o 8 biegów, nie zębów. Edytować już nie mogę. A niech będzie i 7 byle to była kaseta nie wolnobieg. Mam odpowiednie narzędzia i jako takie doświadczenie w grzebaniu w tym sprzęcie więc chcę ustandaryzować obsługę rowerów.
@2YT4U: ma służyć do jeżdżenia po lesie czyli piach, korzenie i błoto czyli tam gdzie nie wjadę swoim crossem. Żadne tam fikołki, dałnhille czy wspinaczki. No a obecny góral to staroć na stalowej ramie, przykręcaną na śrubę "markową Shimano SIS" 6 biegową przerzutką kupiony za jakieś 150 zł dobre 9-10 lat temu.
@plonace_kalosze
W takim wypadku jeśli szukasz czegoś w miarę współczesnego to moim zdaniem celuj raczej w okolice 18-19,5". Obecnie geometria rowerów jest zupełnie odmienna od tej sprzed 10 lat, tym bardziej tyczy się to wszelkiej maści "makrokeszy".
Dawniej stosowało się długie mostki (90mm do nawet 140mm) a wraz z rozmiarem ramy rosła głównie rura podsiodłowa, obecnie robi się ramy dłuższe z wyraźnym slopingiem i stosuje do nich krótkie mostki (50-60mm).
Jestem kilka